• <

Znamy już mistrzów świata w klasie Formula Kite

Francuzka Lauriane Nolot i Max Maeder z Singapuru zostali w Hyeres mistrzami świata w żeglarskiej olimpijskiej klasie Formula Kite. Najlepsi Polacy uplasowali się w drugiej „10” - Julia Damasiewicz była 11., a Maksymilian Żakowski (oboje OŚ AZS Poznań) 13.

Nolot i Maeder obronili wywalczone w zeszłym roku w Hadze tytuły. Ci zawodnicy okazali się również najlepsi w marcu w Los Alcazares w Hiszpanii w czempionacie Starego Kontynentu, aczkolwiek 17-latek z Singapuru oficjalnie mistrzem Europy nie został.

We Francji na podium stanęli także wicemistrzyni świata Brytyjka Eleanor Aldridge i druga w mistrzostwach Starego Kontynentu Francuzka Jessie Kampman oraz wicemistrz Europy Włoch Riccardo Pianosi i Austriak Valentin Bontus.

Polacy nie zakwalifikowali się fazy medalowej. Damasiewicz otworzyła drugą „10”, a jednocześnie wygrała rywalizację w kategorii do lat 21, a Żakowski zajął 13. lokatę.

Miejsca pozostałych biało-czerwonych: 22. Izabela Satrjan (UKŻ Wiking Toruń), 25. Magdalena Woyciechowska, 29. Nina Arcisz, 43. Piotr Szymiec (wszyscy SKŻ Ergo Hestia Sopot), 45. Jakub Jurkowski (OŚ AZS Poznań).

We Francji ścigało się 46 kobiet z 25 państw oraz 78 mężczyzn z 32 krajów.