• <

Wynik wyszukiwania - "odnawialne" - Wiadomości

Ørsted chce 100% zeroemisyjności od swoich dostawców

Ørsted wyznaczył jasne oczekiwanie wobec wszystkich dostawców, aby do 2025 roku korzystali w 100 proc. z odnawialnej energii elektrycznej. Tym samym deweloper staje się pierwszą firmą energetyczną na świecie, która to uczyniła. Zobowiązanie to opiera się na doświadczeniach z istniejącego programu dekarbonizacji łańcucha dostaw, po raz pierwszy ustanowionego w 2020 roku, i pierwszy w branży wspiera inicjatywę – science based targets – cel na 2040 rok dotyczący zerowej emisji netto.
11.08.2022

Magazynowanie energii przy jej odnawialnych źródłach – zwiększenie udziału OZE, alternatywne nośniki energii

Europa postawiła sobie bardzo ambitne cele dekarbonizacji gospodarki i od wielu lat przestawia się systematycznie na odnawialne źródła energii (OZE). Należy jednak przypuszczać, że dynamika tej zmiany się zwiększy z uwagi na tragiczne wydarzenia w Ukrainie. Udział OZE w zasilaniu sieci elektroenergetycznych wszystkich krajów Europy będzie wzrastał. Nieuchronnie wraz ze zwiększonym udziałem OZE pojawią się nowe wyzwania i problemy, a zarazem szanse dla inwestorów z branży energetycznej.
18.03.2022

Największy na świecie port węglowy przechodzi na OZE

Największy na świecie port węglowy ogłosił, że będzie teraz zasilany w całości energią pochodzącą ze źródeł odnawialnych. Australijski Port w Newcastle, bo o nim mowa, ogłosił swoje plany po tym jak produkcja energii z węgla na rynku energii elektrycznej ma Antypodach spadła do poziomu najniższego trzech ostatnich miesięcy 2021 roku.
14.01.2022

Damen kupił kontener akumulatorowy Skoonbox

Damen planuje zmniejszyć emisje w swoich stoczniach. W tym celu grupa kupiła specjalny Skoonbox – kontener akumulatorowy z certyfikatem morskim.
10.01.2022

Polski Rejestr Statków S.A.

PRS (Polski Rejestr Statków S.A.) jest instytucją prowadzącą niezależną działalność rzeczoznawczą na rynku międzynarodowym, która - kierując się interesem publicznym - poprzez formułowanie wymagań, na
prs ,klasyfikacja statków ,klasyfikacja jachtów ,nadzór nad statkami ,nadzór konwencyjny ,inspekcje podwodne ,nadzory inwestorskie ,rzeczoznawcy ,uznawanie wyrobów ,uznawanie zakładów ,certyfikacja ISM ,certyfikacja ISPS ,certyfikacja wyrobów ,certyfikacja systemów zarządzania ,ISO ,ISO 9001 ,systemy jakości ,szkolenia morskie ,szkolenia stocznia ,szkolenia armator ,szkolenia iso ,szkolenia audytorskie ,audit ,odnawialne źródła energii ,OZE ,nadzór techniczny ,hydrotechnika

Baltic Power na ostatniej prostej

Podczas tegorocznej konferencji PSEW w Świnoujściu, Piotr Ostrowski, zastępca dyrektora projektu Baltic Power, opowiedział o postępach w realizacji najbardziej zaawansowanego projektu offshore wind w Polsce. Prace przebiegają bez zakłóceń, a już w przyszłym roku możemy spodziewać się pierwszych widocznych efektów na morzu.
15.07.2024

RE-source Poland Hub – zielona energia na wyciągnięcie ręki

Podczas konferencji PSEW w Świnoujściu, Szymon Kowalski, wiceprezes RE-source Poland Hub, wyjaśnia, jak fundacja pomaga firmom i samorządom w przejściu na zieloną energię, łącząc wytwórców z odbiorcami.
26.06.2024

Wiatr zmian w polskiej energetyce. PGE Baltica o kierunkach rozwoju krajowego offshore wind

Podczas konferencji PSEW w Świnoujściu, Bartosz Fedurek, prezes zarządu PGE Baltica, podzielił się swoimi spostrzeżeniami na temat wyzwań i postępów w rozwoju morskich farm wiatrowych w Polsce.
20.06.2024

Trzydniowe święto wiatru. Zakończyła się Konferencja PSEW w Świnoujściu

Inwestycje w przyszłość energetyki wiatrowej, nowoczesne technologie, edukacja kadry oraz rozbudowa infrastruktury sieciowej – to główne nurty dyskusji podczas 19. edycji Konferencji Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej (PSEW), która właśnie zakończyła się w Świnoujściu.
06.06.2024

Grunt to zbadać dno. Trwa kampania geotechniczna dla projektu Baltica 1

PGE Baltica, spółka z Grupy PGE, kontynuuje przygotowania do budowy swojej infrastruktury energetycznej na Bałtyku. Ok. 80 km od polskiego wybrzeża, na wysokości Łeby, tempa nabiera wstępna kampania geotechniczna mająca na celu rozpoznanie struktury morskiego dna dla realizacji projektu morskiej elektrowni Baltica 1, która będzie przekształcać wiatr w megawatogodziny czystej energii elektrycznej.
14.05.2024

Otoczenie ekonomiczne inwestycji offshore

Podczas konferencji „Offshore Wind 2.0. Ryzyko, bezpieczeństwo i finansowanie” rozmawialiśmy z Ewą Kruchelską, wiceprzewodniczącą Rady Nadzorczej CRIST, o otoczeniu ekonomicznym i kryteriach bankowalności projektów morskich elektrowni wiatrowych.
15.04.2024

Rola ubezpieczycieli w rozwoju polskiego offshore wind

„Offshore Wind 2.0. Ryzyko, bezpieczeństwo i finansowanie” to wydarzenie poświęcone często pomijanemu aspektowi rozwoju morskiej energetyki wiatrowej – ubezpieczeniom i ryzykom finansowym. Podczas konferencji rozmawialiśmy z Tomaszem Librontem, prezesem zarządu Smartt Re, o roli instytucji ubezpieczających w budowaniu nowego sektora polskiego przemysłu.
05.04.2024

Strategie Hitachi Energy dla polskiego offshore wind

Podczas tegorocznych targów Edu Offshore Wind mieliśmy okazję porozmawiać z Hubertem Krukowskim, wiceprezesem zarządu Hitachi Energy w Polsce. Udzielił on interesującego wglądu w strategie firmy mające na celu dynamizację polskiego sektora morskiej energetyki wiatrowej, podkreślając inwestycje w innowacje i edukacyjne partnerstwa.
21.03.2024

Bałtyk w centrum zielonej rewolucji. Ørsted i Polska

Problem zmian klimatycznych staje się coraz bardziej palący, dlatego świat w coraz większym stopniu stawiana zrównoważoną energetykę. W tych okolicznościach Polska wydaje się mieć kluczową rolę do odegrania w rozwoju energii wiatrowej na Bałtyku. Podczas tegorocznej konferencji PSEW w Serocku, mieliśmy okazję porozmawiać z Sørenem Westergaardem Jensenem, dyrektorem projektu Baltica 2 i 3 w Ørsted. Rozmowa rzuciła światło na potencjał polskiego rynku offshore wind i znaczenie Polski jako strategicznego partnera dla koncernu.
02.08.2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.