• <

Wynik wyszukiwania - "formula kite" - Wiadomości

Znamy już mistrzów świata w klasie Formula Kite

Francuzka Lauriane Nolot i Max Maeder z Singapuru zostali w Hyeres mistrzami świata w żeglarskiej olimpijskiej klasie Formula Kite. Najlepsi Polacy uplasowali się w drugiej „10” - Julia Damasiewicz była 11., a Maksymilian Żakowski (oboje OŚ AZS Poznań) 13.
19.05.2024

MŚ w klasie Formula Kite – bez polskich żeglarzy w serii medalowej

Polscy żeglarze nie wystąpią w niedzielę w Hyeres w wyścigach serii medalowej mistrzostw świata w olimpijskiej klasie Formula Kite. Julia Damasiewicz zakończyła regaty na 11. miejscu, a Maksymilian Żakowski (oboje OŚ AZS Poznań) był 13.
19.05.2024

MŚ w klasie Formula Kite – spadek Damasiewicz na ósme miejsce

Julia Damasiewicz spadła czwartego dnia mistrzostw świata w Hyeres w żeglarskiej olimpijskiej klasie Formula Kite z siódmego na ósme miejsce. U mężczyzn Maksymilian Żakowski (oboje OŚ AZS Poznań) otwiera drugą „10”. Medaliści wyłonieni zostaną w niedzielę.
17.05.2024

MŚ w klasie Formula Kite – Damasiewicz na siódmym miejscu w Hyeres

Julia Damasiewicz (OŚ AZS Poznań) zajmuje siódme miejsce w mistrzostwach świata w żeglarskiej olimpijskiej klasie Formula Kite. U mężczyzn po trzech dniach regat w Hyeres Jan Marciniak (Aqua Włocławek) zamyka czołową „10”. Medaliści wyłonieni zostaną w niedzielę.
16.05.2024

Brązowy medal Julii Damasiewicz w mistrzostwach Azji i Oceanii

Julia Damasiewicz (AZS Sailing Team Poznań) wywalczyła brązowy medal otwartych Mistrzostw Azji i Oceanii w żeglarskiej olimpijskiej klasie Formula Kite. Ambasadorka PGE Sailing Team Poland wygrała jednocześnie kategorię U-21. Wśród mężczyzn na dobrej 14 pozycji uplasował się Jan Koszowski (Sopocki Klub Żeglarski). W kategorii do lat 21 Polak zajął 6 miejsce.
27.11.2023

Regaty Pucharu Świata. Julia Damasiewicz wygrywa w kitesurfingu [ZDJĘCIA]

Julia Damasiewicz (AZS Poznań/PGE Sailing Team Poland) wygrała pierwsze w tym sezonie regaty Pucharu Świata w olimpijskiej konkurencji Formula Kite. Regaty z cyklu KiteFoil World Series zostały rozegrane w Austrii. Wśród mężczyzn świetne szóste miejsce zajął Jakub Jurkowski (AZS Poznań).
22.06.2022

Julia Damasiewicz młodzieżową wicemistrzynią świata w kitesurfingu

Julia Damasiewicz młodzieżową wicemistrzynią świata w olimpijskiej konkurencji Formula Kite! To jedyny medal dla Polski w regatach rozegranych w Omanie. Wystartowało w nich 433 żeglarzy i żeglarek z 56 krajów. Medale rozdano w 11 żeglarskich konkurencjach, w siedmiu z nich startowali reprezentanci Polski. Polska zajęła też wysokie 7 miejsce w klasyfikacji Pucharu Narodów.