• <

Wszędzie

  • W stoczni Safe zwodowano specjalistyczny holownik z serii Shoalbuster

    20 maja, w gdańskiej stoczni Safe, odbyło się wodowanie częściowo wyposażonego holownika z serii Shoalbuster. Powstał na zamówienie holenderskiej stoczni Damen Hardinxveld.

    21.05.2020
  • Podpisanie porozumienia pomiędzy Uniwersytetem Gdańskim a Uniwersytetem Islandzkim na pokładzie Oceanografa

    Dziś rano, na pokładzie jednego z najnowocześniejszych statków naukowo-badawczych, r/v Oceanograf podpisane zostało porozumienie pomiędzy Uniwersytetem Gdańskim a Uniwersytetem Islandzkim. Zakłada ono m.in. wymianę pracowników naukowych i studentów oraz współpracę w zakresie wspólnych przedsięwzięć badawczych i organizacyjnych. Porozumienie o współpracy (Memorandum of Understanding) zostało podpisane w ramach wizyty Prezydenta Islandii w Gdańsku.

    05.03.2020
  • Kolejny przeładunek elementów farm wiatrowych w Porcie Gdynia

    W terminalu BCT Gdynia obsłużono kolejny ładunek elementów farm wiatrowych. Z pokładu jednostki WARNOW MARS rozładowano 75 sekcji wież wiatrowych co stanowi 15 kompletnych masztów. Doświadczenie w przeładunkach tego typu ładunków oraz dogodne położenie w naturalny sposób stawia Port Gdynia jako potencjalne zaplecze w kontekście budowy i serwisu polskich, morskich farm wiatrowych.

    11.02.2020
  • W stoczni Remontowa Shipbuilding zwodowano elektryczny prom dla norweskiego armatora

    W stoczni Remontowa Shipbuilding należącej do Grupy Remonowa Holding zwodowano elektryczny prom dla armatora Norled. Będzie to dwustronna jednostka z napędem Diesel Electric Hybrid. Kontrakt podpisany z norweskim armatorem zakłada budowę czterech takich statków.

    04.10.2019
  • Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe na pierwszym miejscu. Zakończyła się XX Konferencja STREFY Ex

    Detekcja i monitoring wycieków substancji niebezpiecznych, bezpieczeństwo pożarowe w obszarach zagrożonych wybuchem oraz najnowsze rozwiązania w zakresie wczesnego wykrywania pożarów obiektów przemysłowych. To tylko niektóre zagadnienia poruszane podczas tegorocznej Konferencji STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe – emisja, detekcja i przeciwdziałanie”. Jej jubileuszowa XX edycja odbyła się w Hotelu Hilton w Gdańsku w dniach 3-4 kwietnia 2019 r.

    09.04.2019
  • Bursztynowa Kaczka 2018 przyznana

    Deepwater Container Terminal Gdańsk laureatem „Bursztynowej Kaczki”. Nagroda została wręczona w piątek podczas spotkania biznesu morskiego wybrzeża gdańskiego „Wspólna Kaczka” 2018. Gala odbyła się w Gdynia Arenie.

    15.10.2018
  • Oceanograf już w eksploatacji. Robi wrażenie

    Oceanograf, nowoczesny statek naukowo-badawczy Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego, w eksploatacji. Chociaż naukowcy wciąż sprawdzają możliwości jednostki, prowadzone są już na niej badania środowiska i przyrody Morza Bałtyckiego. Z naszą kamerą spędziliśmy dzień na pokładzie tego nowoczesnego katamaranu. Robi wrażenie.

    24.08.2018
  • Adam Asnyk w Porcie Gdynia. Zobacz załadunek olbrzymich urządzeń

    M/v Adam Asnyk w Gdyni. Na statku Chińsko-Polskiego Towarzystwa Okrętowego Chipolbrok przy Nabrzeżu Stanów Zjednoczonych trwa załadunek kluczowych elementów nowoczesnej elektrowni węglowej na Filipinach. Projekt ten pozwoli zmniejszyć niedobór mocy w tym kraju.

    22.05.2018
  • Amerykański niszczyciel w Porcie Gdynia. Robi wrażenie

    USS Farragut w Porcie Gdynia. Amerykański niszczyciel rakietowy zawinął tam w piątek o godzinie 16:00. Przy Nabrzeżu Francuskim pozostanie do niedzieli. Jednostki nie można zwiedzać.

    28.04.2018
  • W stoczni ALKOR trwa przebudowa nietypowej jednostki dla islandzkiego armatora

    Nowoczesny, wygodny i nietypowy. W stoczni ALKOR w Gdańsku trwa przebudowa specjalistycznej jednostki do połowu ryb dla islandzkiego armatora Stormur Seafood ehf. Statek został już m.in. wydłużony oraz podniesiono jego pokłady.

    29.08.2017
  • Ten symulator zwiększa bezpieczeństwo na morzu. Można go przetestować w Gdyni

    Szkoła Morska w Gdyni stawia na nowoczesne technologie. W pracującym tam symulatorze siłowni okrętowej zainstalowano ważną aktualizację. Teraz funkcjonalność systemu została rozszerzona m.in. o możliwość realizowania operacji związanych z obsługą rzeczywistego wyłącznika wysokonapięciowego. Dzięki temu symulator spełnia wymogi konwencji STCW w zakresie kursu wysokich napięć (High Voltage Curse).

    07.06.2017
  • Statek Sv. Apostol Andrey przypłynął do Gdyni po olbrzymie generatory

    Sv. Apostol Andrey w gdyńskim porcie. Statek przypłynął po olbrzymie generatory. Do ich załadunku trzeba było użyć największego dźwigu pływającego w Polsce.

    15.05.2017
  • W stoczni ALKOR rozpoczął się kolejny etap nietypowej przebudowy

    Nietypowa przebudowa w stoczni ALKOR w Gdańsku trwa. Po montażu środkowej części kadłuba i podniesieniu pokładów, rozbudowywana dla islandzkiego armatora Stormur Seafood ehf jednostka będzie teraz wyposażana i malowana. Prace mają zakończyć się jeszcze w tym roku.

    31.03.2017
  • Moduł gigantycznej turbiny dla Elektrowni Opole dotarł do Gdańska

    Waży 167 t i ma prawie11 metrów długości. To moduł średnioprężny gigantycznej turbiny dla Elektrowni Opole. Jego przeładunek z barki na statek odbył się w Gdańsku w środę. Stamtąd moduł popłynie do Szczecina, a następnie Odrą do Opola.

    16.03.2017
  • Zbudowany w Remontowej kablowiec przekazany armatorowi. To pierwsza taka jednostka na świecie

    - To bardzo zaawansowana jednostka, pierwsza w swoim rodzaju wybudowana specjalnie dla tego typu usług. Jej projekt powstał praktycznie od zera. Statek zapewnia szybkie i bezpieczne kładzenie kabli morskich, dzięki dużej automatyzacji systemów zainstalowanych na jednostce – mówił podczas uroczystości chrztu jednostki Regis Rougier, dyrektor zarządzający w Siem Offshore.

    27.04.2016
  • Nauta: Położenie stępki pod jednostkę badawczą

    8 stycznia w Zakładzie Nowych Budów w Gdańsku odbyła się ceremonia położenia stępki połączona z umieszczeniem monety na szczęście na jednostce naukowo-badawczej, którą stocznia Nauta buduje dla Uniwersytetu w Goeteborgu. Kontrakt na budowę statku naukowo-badawczego Nauta podpisała pod koniec roku 2013 po przetargu, w którym gdyńska stocznia pokonała czternaście europejskich stoczni.

    09.01.2015
  • Wodowanie pierwszego statku w Stoczni Nauta w Gdańsku - pokazowy film GospodarkaMorska.TV z lotu ptaka

    Statek typu PSV do obsługi platform wiertniczych zbudowany został w Stoczni Remontowej Nauta na zamówienie Hellesøy Verft AS. Jest to pierwszy po latach przerwy wykonany przez Nautę kontrakt na budowę nowej jednostki i jednocześnie pierwszy statek zbudowany na przejętych terenach po Stoczni Gdańsk. Zawarte umowy i prowadzone negocjacje świadczą o tym, że rozpoczyna się nowy etap w historii Stoczni i że na historycznych terenach Stoczni Gdańskiej znowu będą budowane statki.

    14.03.2014
  • Zwodowano pierwszy holownik o napędzie hybrydowym w Polsce

    W miniony piątek, 7 marca 2014 r., zakończyła się trwająca dwa dni z rzędu operacja wodowania holownika typu Rotor®Tug o napędzie hybrydowym. To pierwszy z dwóch takich holowników, jaki zostanie zwodowany w najbliższym czasie w kraju. Znajdą się one na pewno w pierwszej dziesiątce tego typu jednostek oddanych do użytku na świecie.

    11.03.2014
  • Remontowa Shipbuilding - pierwsze wodowanie w 2014r.

    Wielozadaniowy statek PSV (Platform Supply Vessel) jest pierwszą jednostką, która została zwodowana w gdańskiej stoczni Remontowa Shipbuildig w 2014r. To ósmy statek z serii budowanej dla amerykańskiego potentata w sektorze offshore.

    06.02.2014

Dziękujemy za wysłane grafiki.