• <

Wynik wyszukiwania - "azja" - Wiadomości

Jedna trzecia miejskiej ludności Chin zagrożona osiadaniem lądu. Zagrożenie szczególne dla miast przybrzeżnych

Prawie połowie z 82 głównych chińskich miast grozi zatonięcie na skutek szybkiego osiadania gruntów. Naukowcy oszacowali, że bez podjęcia odpowiednich środków do 2120 r. problem ten może pozbawić domów od 55 do 128 milionów osób.
22.04.2024

Greckie stocznie się odradzają. Europejskie walczą o przeżycie. Porównamy siły z Azją na Posidonia 2024

Grecki przemysł stoczniowy odrodził się w ostatnim dziesięcioleciu i wyraźnie będzie widoczny - obiecują organizatorzy Posidonia 2024. Mówi się wprost, że po latach upadku, a nawet ruiny, stocznie greckie przeszły do stanu dynamicznego ożywienia. W tym procesie otrzymuje wsparcie trzeciej floty światowej w świecie (pod względem wartości), międzynarodowego biznesu i rządu.
16.04.2024

Kraje i porty morskie w indeksie połączeń liniowych. Polska na 5. miejscu w Europie Północnej

Wśród najlepiej skomunikowanych krajów połączeniami oceanicznymi aż siedem krajów jest w Azji, a tylko dwa kraje w Europie. W czołówce krajów, których porty są najlepiej skomunikowane ze światem poprzez połączenia liniowe są Chiny, Korea Południowa oraz Singapur. Za nimi plasują się Stany Zjednoczone. Hiszpania jest najlepiej skomunikowanym krajem europejskim i zajmuje ósme miejsce na światowej liście – informuje w najnowszym raporcie IAPH World Ports Tracker.
09.04.2024

USA rozbudują bazę morską w Papui-Nowej Gwinei

W obliczu zagrożenia ze strony Chin oraz ekspansji tego państwa na Oceanie Spokojnym, USA planują odnowić i rozbudować bazę sił morskich Lombrum, mieszczącą się na wyspie Los Negros w Papui-Nowej Gwinei. Aktualnie są rozważane różne projekty rozbudowy placówki, a koszt ma wynieść od kilkunastu do kilkudziesięciu milionów dolarów.
09.04.2024

Australia i Wielka Brytania podpisały nowe porozumienie o współpracy w zakresie obronności i bezpieczeństwa

Australia i Wielka Brytania podpisały w czwartek w Canberze nową umowę o współpracy w dziedzinie obronności i bezpieczeństwa. Porozumienie ma ułatwić wspólne działanie sił obronnych obu krajów.
21.03.2024

Szczyt Australia-ASEAN: potępiamy działania zagrażające pokojowi na Morzu Południowochińskim

Przywódcy Australii i państw Azji Południowo-Wschodniej zakończyli w środę trzydniowy szczyt, wzywając do powściągliwości na spornym Morzu Południowochińskim i trwałego zawieszenia broni w Strefie Gazy.
06.03.2024

Okręt Royal Navy z wizytą w Manili. Wielka Brytania wzmacnia partnerstwo z Filipinami

Patrolowiec HMS Spey (P234) złożył krótką wizytę w filipińskiej stolicy Manili w ramach swojego rejsu przez Ocean Indyjski i Spokojny. Obecność na wodach Filipin ma być dowodem wsparcia dla państwa zagrożonego przez ekspansję i roszczenia ze strony Chin, które wielokrotnie naruszały wody terytorialne i dopuszczały się prowokacji.
01.03.2024

Do Portu Gdynia zawijają coraz większe statki. Wczoraj z terminalu BCT wypłynął rekordzista

Port w Gdyni opuścił wczoraj kolejny rekordowy statek należący do jednego z gigantów branży żeglugowej, Mediterranean Shipping Company (MSC). Statki należące do tej firmy przybywają do Polski w ramach serwisu SWAN, łączącego chińskie porty z europejskimi.
01.03.2024

Trwają ćwiczenia wojskowe w regionie Azji i Pacyfiku pk. "Cobra Gold"

W Tajlandii trwa Cobra Gold, jedne z największych wielonarodowych ćwiczeń wojskowych w regionie Azji i Pacyfiku. Dwutygodniowe manewry z udziałem przeszło 9,5 tys. osób z 30 państw mają na celu wzmocnienie interoperacyjności m.in. w zakresie cyberbezpieczeństwa i zapobiegania skutkom klęsk żywiołowych.
28.02.2024

Do Portu Gdańsk pierwszy raz wpłynął kontenerowiec MSC w ramach samodzielnego serwisu Swan

W gdańskim porcie pojawił się statek MSC Ivana (IMO 9398371). Jego "wizyta" odbywa się w ramach serwisu Swan, łączącego porty chińskie z europejskimi.
18.02.2024

Polskie porty mogą stracić bezpośrednie połączenie z Azją?

Maersk, jeden z największych przewoźników ogłosił, że od przyszłego roku najważniejsze linie z Azji będą kończyły kursy w głównych portach Morza Północnego. W obliczu takich zmian najbardziej zagrożony jest gdański terminal Baltic Hub.
11.02.2024

Morze Czerwone pod ostrzałem. Szlak kolejowy przez Rosję wzbudza zainteresowanie spedytorów

Sytuacja na Morzu Czerwonym spowodowała, że spedytorzy szukają alternatyw dla transportu morskiego z Azji do Europy. Jak donosi branżowy portal The Loadstar, coraz częściej pojawią się zapytania o szlak kolejowy z Chin przez Rosję.
09.01.2024

APEC ożywi transport morski w sposób umiarkowany. UE poza Golden Gate Declaration

Wzrost gospodarczy w regionie Współpracy Gospodarczej Azji i Pacyfiku, w którym współdziała 21 krajów wykazuje oznaki poprawy – oczekiwany wzrost wyniesie 3,3% w 2023 r. w porównaniu z 2,6% w 2022 r. – wynika z informacji po zakończeniu obrad przywódców krajów Asia-Pacific Economic Cooperation (APEC).
21.11.2023

Analityk OSW: kryzys wokół Tajwanu będzie miał ogromne konsekwencje dla całego świata, w tym dla Polski

Różnice między Tajwanem a Chinami są coraz większe i prędzej czy później doprowadzi to do kryzysu, który będzie miał daleko idące konsekwencje dla całego świata, w tym dla Polski; zagrozi światowej gospodarce i da Rosji możliwość agresywnych działań w Europie – ocenia w rozmowie z PAP analityk Ośrodka Studiów Wschodnich (OSW) dr Michał Bogusz, autor nowej analizy pt. „Krzemowa tarcza: Tajwan w rywalizacji mocarstw”.
17.11.2023

Korytarz IMEC zwiększy integrację między Azją i Europą. Polska ma szansę włączyć region Bałtyku

Światowi przywódcy zainicjowali korytarz gospodarczy Indie–Bliski Wschód–Europa postrzegany jako sprzeczny z chińskim Nowym Jedwabnym Szlakiem BRI. Celem IMEC jest wspieranie rozwoju gospodarczego poprzez integrację gospodarczą między Azją, Zatoką Perską i Europą.
16.11.2023

Japonia wzmocni ochronę Filipin w ramach współpracy na rzecz wspólnego bezpieczeństwa

Ubiegłotygodniowa wizyta premiera Japonii Fumio Kishida na Filipinach była okazją do zacieśniana relacji między oboma krajami, które są najlepsze od lat. W obliczu chińskiej ekspansji na Morzu Południowochińskim i Pacyfiku oba kraje, naznaczone złymi doświadczeniami z czasów II wojny światowej, mocno z sobą współpracują na rzecz bezpieczeństwa. W związku z tym japońskie władze wspomogą obronność partnera.
10.11.2023

Radio Swoboda: w postsowieckiej Azji brakuje powierzchni magazynowych z powodu importu do Rosji

Z powodu importu równoległego do Rosji, mającego na celu omijanie sankcji nałożonych na ten kraj, w postsowieckich krajach Azji Centralnej oraz Zakaukazia brakuje powierzchni magazynowej; jej deficyt szacowany jest na milion metrów kwadratowych - poinformowała we wtorek uzbecka sekcja portalu Radia Swoboda.
31.10.2023

Azja na fali – kraje azjatyckie liderami w handlu, transporcie morskim i produkcji statków

W drugim kwartale 2023 r. gospodarki Azji były krajami o największej liczbie połączeń morskich, które mierzone są za pomocą wskaźnika LSCI (Liner Shipping Connectivity Index) – informują eksperci UNCTAD w najnowszym „Review of Maritime Transport 2023”.
04.10.2023

Import z Azji rośnie w siłę

Chiny są głównym eksporterem jeżeli chodzi o rynek europejski. W transporcie z Państwa środka przeważa elektronika, maszyny, części samochodowe a także tekstylia , zabawki oraz małe AGD. Jak się okazuje inne kraje z Azji również w dużych ilościach eksportują swoje towary do Europy. Są to m.in. Indie, Pakistan, Wietnam, Korea czy Tajlandia.
27.09.2023

DB Schenker z szybszymi dostawami LCL z Europy do regionu Azji i Pacyfiku

DB Schenker wprowadza szybszą opcję routingu dla eksportu LCL dla przesyłek do 4 ton. Operator stworzył optymalne rozwiązania oparte o globalną, zintegrowaną sieć transportową i fracht oceaniczny. Dzięki alternatywnym trasom do regionu Azji i Pacyfiku czas dostawy może zostać skrócony nawet o 17 dni. Rozwiązanie jest dostępna dla klientów z Polski, Litwy, Łotwy i Estonii.
20.09.2023

Azjatycki przemysł stoczniowy płynie cała naprzód. Europejski w kilwaterze

Przemysł stoczniowy przeżywa boom i armatorzy biją się o miejsca w dokach. Niestety, ale w stoczniach azjatyckich. Europejskie stocznie ratują się zamówieniami na statki pasażerskie, specjalistyczne i okręty. Firmy z otoczenia stoczni ratują się sprzedając najnowocześniejsze urządzenia i technologie do stoczni azjatyckich.
04.08.2023

Nexans wygrywa rekordowy kontrakt o wartości 1,43 miliarda euro na projekt EuroAsia Interconnector

Firma Nexans wygrała ważny kontrakt o wartości 1,43 miliarda euro na odcinek połączenia międzysystemowego EuroAsia, łączącego Grecję i Cypr. Kabel wysokiego napięcia prądu stałego (HVDC) 525 kV będzie najdłuższym i najgłębszym interkonektorem na świecie o dwubiegunowej długości 2x900 km. Będzie on przebiegać przez dno Morza Śródziemnego na głębokości ponad 3000 metrów.
19.07.2023

USA. Chińscy hakerzy szpiegują amerykańską infrastrukturę krytyczną i wyspę Guam

Finansowani przez Chiny hakerzy szpiegują wiele amerykańskich instytucji zajmujących się infrastrukturą krytyczną, od telekomunikacji po transport, a także terytorium strategicznie położonej na Pacyfiku wyspy Guam - ostrzegły w środę zachodnie służby wywiadowcze oraz Microsoft.
25.05.2023

Upały w Azji powodują wzrost importu węgla, gazu i paliw z Rosji

W wyniku trwającej od przeszło miesiąca fali upałów w krajach Azji Południowo-Wschodniej zanotowano zwiększenie o jedną trzecią importu węgla do Azji w porównaniu do ubiegłego roku - podała w sobotę agencja Bloomberg, cytując raport firmy analitycznej Kpler.
23.05.2023

Nadwyżka LNG i spadek cen. Co się dzieje na rynku gazowym?

Ostatnie tygodnie przyniosły zmianę sytuacji na rynku LNG, z problemu zapełnienia magazynów gazu przed sezonem grzewczym do obecnej nadwyżki surowca i spadku cen. To zaskoczenie dla analityków, którzy jeszcze niedawno przewidywali problemy z dostawami. Obecnie ceny gazu znajdują się na najniższym poziomie od niemal dwóch lat.
13.05.2023

Współpraca z Globalnym Południem jest kluczowa, by przeciwstawić się Rosji i Chinom

Państwa grupy G7 potrzebują wsparcia krajów rozwijających się, by chronić ład międzynarodowy oparty na regułach przed próbami podważania go przez Rosję i Chiny, ale przekonanie do siebie Globalnego Południa nie będzie łatwe, ocenia w środę agencja Kyodo.
19.04.2023

Towimor. Blisko klienta i z ogromem zamówień

Specjalizujący się w urządzeniach pokładowych Towimor to specyficzna firma – jako jedna z niewielu na polskim rynku okrętobudownictwa nie mieści się nad morzem, a w Toruniu. Ale dzięki utworzeniu spółki i fabryki w Korei Południowej jest bliżej klienta niż kiedykolwiek wcześniej. O osiągnięciach i planach firmy, a także bogatych w doświadczenia ostatnich latach, opowiada Marcin Starybrat, dyrektor handlowy w Towimorze.
13.03.2023

Bloomberg: Rosja wciąż potrzebuje europejskich tankowców, by eksportować ropę do Azji

Rosja wciąż potrzebuje europejskich tankowców, by eksportować ropę do Azji, bo z trudem obchodzi zachodnie sankcje, korzystając z własnej floty - poinformowała w środę agencja Bloomberg.
15.02.2023

Kenia. 25 tys. ton zboża dotarło do Afryki w ramach akcji Kijowa "ziarno z Ukrainy"

25 tys. ton zboża dotarło w poniedziałek do Dżibuti, z przeznaczeniem do dystrybucji w dotkniętych suszą państwach afrykańskich, w tym Etiopii, w ramach akcji Kijowa "ziarno z Ukrainy" - potwierdziła ukraińska ambasada w stolicy tego kraju, Addis Abebie.
05.12.2022

Druga bunkierka LNG zwodowana w stoczni w Korei

W środę w koreańskiej stoczni Hyundai Mipo Dockyard Co. Ltd. (HMD) zwodowano jednostkę do bunkrowania LNG. To drugi tego typu statek budowany dla singapurskiego armatora FueLNG.
16.11.2022

Prezydent USA podkreślił, że konkurowanie z Chinami nie oznacza chęci popadnięcia z nimi w konflikt

USA będą energicznie konkurować z Chinami, przy jednoczesnym utrzymaniu kanałów komunikacji tak, by zapewnić, że ta konkurencja nie przemieni się w konflikt - powiedział prezydent USA Joe Biden w niedzielę w Phnom Penh podczas Szczytu Azji Wschodniej. Dodał, że USA będą otwarcie poruszać kwestię przestrzegania w Chinach praw człowieka.
13.11.2022

Ameryka eksportuje rekordową ilość ropy do Azji

W listopadzie dostawy ropy z USA do Azji mają osiągnąć wartość 1,8 miliona baryłek dziennie – to rekordowe ilości.
06.11.2022

Czy floating offshore zawładnie rynkiem morskiej energetyki? RAPORT GWEC [WIDEO]

Tegoroczna seria wydarzeń związanych z rozwojem pływającej morskiej energetyki wiatrowej sugeruje, że podsektor technologii wiatrowej, który długo pozostawał w cieniu, może wreszcie zacząć się dynamicznie rozwijać i w znaczącym stopniu przyczynić się nie tylko do dekarbonizacji, ale także wzrostu gospodarczego.
04.05.2022

Miasta przyjazne dla shippingu. Globalizacja zwycięża "deglobalizację"

Ateny, Singapur i Tokio to pierwsza trójka miast, w których firmy żeglugowe czują się najlepiej. Jednak najwięcej zarządów, pod względem wielkości flot, znajduje się w Pekinie, Oslo i Imbari – wynika z raportu „The Leading Maritime Cities of The World 2022” opracowanego przez norweskie firmy Menon Economics i DNV. Niestety w analizie nie znalazło się żadne miasto z Polski, a z Regionu Morza Bałtyckiego wyróżniona została Kopenhaga.
13.04.2022

Odejście od rosyjskiego gazu utrudni konkurencja na rynku LNG. Języczkiem u wagi będzie Azja

W miarę dążenia europejskich gospodarek do celu zmniejszenia zależności od rosyjskiego gazu, Staremu Kontynentowi będzie coraz trudniej zwrócić się do Azji po zapasowe ilości błękitnego paliwa w perspektywie do 2025 roku. Jak ujął to Massimo Di Odoardo z grupy ekspertów ds. gazu Wood Mackenzie, aby zaspokoić przyszłe zapotrzebowanie na LNG w ciągu najbliższych kilku lat "Europa i Azja będą musiały ciągnąć za końce tego samego koca".
13.04.2022

Nad Cieśniną Dardanele otwarto najdłuższy wiszący most na świecie łączący Europę z Azją [WIDEO, ZDJĘCIA]

W Turcji otwarto w piątek najdłuższy wiszący most na świecie, zbudowany nad Cieśniną Dardanelską, łączący Europę z Azją. Most o nazwie Canakkale 1915 ma 4608 m długości i 318 m wysokości.
19.03.2022

Azjaci mają najwięcej statków, wyprzedzili Europę

Najnowsze statystyki pokazują, że Azja przeskoczyła Europę zarówno pod względem ilości posiadanych statku, jak i ich łącznego tonażu.
14.03.2022

Gaz jak w kalejdoskopie. Konflikt rosyjsko-ukraiński a LNG

Konflikt rosyjsko-ukraiński wpływa na globalny handel surowcami energetycznymi, którego istotnym elementem jest LNG. Wskutek rosyjskiej agresji, rynek gazu zmienił się jak w kalejdoskopie, zaś w obliczu nieprzewidywalności Kremla, Zachód dostrzegł potrzebę poszukiwania alternatywnych dostaw LNG.
11.03.2022

CEVA Logistics uruchamia nowe połączenia lądowe między Azją, Bliskim Wschodem i Europą

Nowe połączenie kolejowe z Turcji do Niemiec z wykorzystaniem taboru CEVA. Nowa opcja pociągu blokowego z Wietnamu do Niemiec przez Chiny. Niezawodne rozwiązanie Truck-rail-truck zmniejsza obawy związane z zatorami na granicach w Azji. Globalna sieć drogowa CEVA zapewnia odbiór i dostawę do odbiorców końcowych.
17.02.2022

Kolejna tura polsko-ukraińskich rozmów dotyczących tranzytu towarów. W tle potencjalne zagrożenie inwazją Rosji

10 lutego br. Ukraina odblokowała już tranzyt pociągów z Azji do Polski przez swoje terytorium. To efekt porozumienia ministrów infrastruktury wypracowanego pod koniec stycznia. Z kolei 15 lutego br. odbywa się posiedzenie Polsko-Ukraińskiej Komisji Mieszanej ds. międzynarodowego transportu drogowego oraz następne spotkanie przedstawicieli polskich i ukraińskich kolei. Zdaniem ekspertów, aby na stałe usprawnić transport na granicy, konieczne będzie m.in. zwiększenie przepustowości polsko-ukraińskich przejść granicznych. Nie jest
15.02.2022

Sekretarz stanu USA w Malezji o Morzu Południowochińskim

Sekretarz stanu USA Antony Blinken rozmawiał w środę z przywódcami Malezji m.in. o wywieraniu nacisku na rządzących Birmą generałów, poszanowaniu prawa na Morzu Południowochińskim i globalnym dostępie do szczepionek przeciwko Covid-19.
15.12.2021

Europa i Azja desperacko poszukują możliwości uzupełnienia zapasów gazu. Szansa dla LNG z USA?

Kryzys energetyczny dał się we znaki Europie i Azji, które poszukują surowców w celu uzupełnienia magazynów, w tym gazu ziemnego. Jest to duża szansa dla USA, gdzie ceny gazu są prawie 4-6 razy niższe niż w Europie i Azji. Jak zauważa Bloomberg, to ożywia popyt na długoterminowe kontrakty na dostawy, które stanowią podstawę projektów LNG.
27.11.2021

Nowy Jedwabny Szlak słabnie, zamiast rosnąć w siłę. Mniej ruchu kolejowego z Azji

Polska, dzięki swojemu centralnemu położeniu w Europie oraz faktowi, że znajduje się na styku dwóch systemów rozstawu szyn kolejowych, jest krajem tranzytowym dla większości transportów z Chin na Stary Kontynent. Z roku na rok jednak jej udział w przejazdach w ramach Nowego Jedwabnego Szlaku maleje. Winne są niedostateczne możliwości infrastrukturalne i operacyjne punktu przeładunkowego w Małaszewiczach, położonego kilkanaście kilometrów od granicy z Białorusią. Sytuację dodatkowo komplikuje napięta sytuacja ze wschodnim sąsiadem
24.11.2021

Praca i statek dają dostatek. Azja potrzebuje tankowców

Rynek tankowców może otrzymać bardzo pożądany impuls w nadchodzących miesiącach. Kontrakty terminowe na ropę Brent notują wyższe poziomy, zaś wzrastająca produkcja przemysłowa i zmniejszenie rozprzestrzeniania się koronawirusa stanowią dobry prognostyk dla rozwoju transportu morskiego na kontynencie azjatyckim.
10.10.2021

Chcesz pokoju, szykuj się na wojnę. Azjatyckie marynarki wojenne w czasach pandemii

Globalny kryzys wywołany pandemią koronawirusa nie zahamował aspiracji większości państw azjatyckich, które zwiększyły nakłady na rozwój marynarki wojennej w czasach pandemii. Coraz śmielsze działania Chin na wodach regionu zachęcają Azjatów do modernizacji floty.
30.09.2021

Więcej niż myślisz. Rosnący apetyt Azji na LNG

Azja stanowi największy rynek zbytu dla LNG, zaś zgodnie z prognozami, kontynent azjatycki będzie odpowiadać za 75 procent globalnego rynku LNG do końca dekady. Chiny stają się świadomym liderem w imporcie LNG, zaś inne kraje rozbudowują swoją infrastrukturę, co sprawia, że sektor będzie dalej się rozwijać.
30.06.2021

Światowe centrum złomowania statków jest w Azji

Do Azji trafia 90 proc. statków przeznaczonych do złomowania z wszystkich zakątków globu, co czyni ją światowym centrum. Pobłażliwe stosowanie prawa, przejawiające się w braku wystarczającej troski o środowisko naturalne oraz prawa pracy, tania siła robocza oraz infrastruktura stoczniowa stanowią kluczowe czynniki, za sprawą których branża złomowania statków w Azji ma się tak dobrze.
08.06.2021

CPPI: Najwydajniejsze porty kontenerowe znajdują się w Azji

Azjatyckie porty dominują czołówkę rankingu top 50 stworzonego przez indeks Container Port Performance Index (CPPI).
07.05.2021

Indonezja: Marynarka wojenna straciła kontakt ze swoim okrętem podwodnym

Indonezyjska marynarka wojenna sprawdza, co dzieje się z jednym z okrętów podwodnych po tym, jak jednostka ta nie przekazała wyników ćwiczeń torpedowych, które odbywała w środę - powiadomił rzecznik marynarki wojennej Indonezji, I admirał Julius Widjojono.
21.04.2021

Chiny kupują porty i terminale na Jedwabnym Szlaku

Około 1,3 biliona dolarów wydadzą Chiny do 2027 r. na program infrastrukturalny w ramach Nowego Jedwabnego Szlaku – prognozuje Morgan Stanley. Jego podstawowym elementem jest rozwój Maritime Silk Road.
12.04.2021

Maersk: Europejskie lockdowny nie stłumiły popytu na kontenerowce

Wysokie stawki frachtowe utrzymają się jeszcze przez kilka tygodni, pomimo nowych lockdownów gospodarek Europy – stwierdził gigant żeglugowy Maersk. Stanie się tak dzięki wzrostowi zapotrzebowania na meble, sprzęt do ćwiczeń oraz sprzęt domowy.
06.01.2021

Piechociński: Polski Hub transportowy to przyszłość relacji gospodarczych z Azją [wywiad]

Mariusz Marszałkowski z Instytutu Jagiellońskiego rozmawiał o hubie transportowym i polskich relacjach z Azją z Januszem Piechocińskim.
26.11.2020

Axis Global Logistic sp. z o.o. sp. k.

Transport i Spedycja międzynarodowa i krajowa. Dostawa towarów Europa,Rosja,Azja. • Dostawy cało samochodowe • Transport ponad gabarytowy • Drobnica • Transport Expresowy

Pierwsi uczniowie ukończyli edukację w klasie o profilu okrętowym w ZSP w Kłaninie

Pierwsi uczniowie ukończyli edukację w klasie o profilu okrętowym w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Kłaninie. Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019 odbyło się w minioną środę. Absolwenci branżowej szkoły pierwszego stopnia przez trzy lata kształcili się w zawodzie montera kadłubów okrętowych.
24.06.2019

Gdyńskie stocznie poszukują zawodowców

Zawodowcy potrzebni od zaraz. Aby zachęcić młode osoby do pracy w firmach związanych z gospodarką morską, Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna oraz Gdynia stworzyły projekt „Odkrywamy gdyńskie stocznie gimnazjalistom”. W jego ramach w czwartek grupa 225 uczniów gdyńskich gimnazjów odwiedziła Bałtycki Port Nowych Technologii.
01.10.2017

Dziękujemy za wysłane grafiki.