• <

Wynik wyszukiwania - " raport" - Wiadomości

Wyraźne ożywienie w offshore, prawie 11 GW nowych mocy

Na rynku morskiej energetyki wiatrowej w 2023 r. doszło do wyraźnego odbicia, pojawiło się prawie 11 GW nowych mocy, o 24 proc. więcej niż rok wcześniej - wynika z rocznego raportu organizacji GWEC (Global Wind Energy Council). Chiny utrzymały pozycję lidera.
17.06.2024

Eksperci: przyczyną wypadku jachtu Tjorven było wystawienie na działanie fal przybojowych w trudnym żeglarsko rejonie

Przyczyną wypadku jachtu Tjorven było wejście w strefę fal przybojowych po minięciu główek ujścia Przekopu Wisły i wystawienie go na działanie tych fal przez zbytnie odpadnięcie jachtu od fali po postawieniu żagli - uznali eksperci z Państwowej Komisji Badania Wypadków Morskich (PKBWM). W swoim raporcie podkreślili, że rejon ujścia Przekopu Wisły, gdzie doszło do wywrócenia się jednostki, jest trudny do żeglowania.
04.06.2024

Gdzie jest i dokąd zmierza polska energia z wiatru? – raport „Energetyka Wiatrowa w Polsce”

W przeprowadzonej ankiecie 2/3 inwestorów wskazało na poprawę ogólnego stanu rynku lądowej energetyki wiatrowej w Polsce w 2023 roku w porównaniu z rokiem poprzednim, na co główny wpływ miała liberalizacja normy odległościowej 10H. Połowa inwestorów ocenia dobrze lub bardzo dobrze perspektywy dla rynku lądowej energetyki wiatrowej w Polsce w 2024 roku, zaś tylko 20% respondentów oczekuje pogorszenia warunków dla inwestycji w farmy wiatrowe. Pozostali nie oczekują istotnych zmian.
04.06.2024

Wiatr wieje jak nigdy wcześniej. Rynek turbin wiatrowych z rekordami

Najnowszy raport Wood MacKenzie poświęcony globalnemu rynkowi turbin wiatrowych stwierdza, że wolumen zamówień osiągnął nowy rekord w ubiegłym roku. Spowolnienie wzrostu odnotował sektor morskiej energetyki wiatrowej, który nie dotrzymał kroku dynamice sektora onshore wind.
19.04.2024

Niestabilny rynek na fali wzrostów. Analiza rynku frachtowego, czarterowego i kontraktowego (tydzień 45-49/2023)

Ostatnie tygodnie to bardzo duży wpływ sytuacji geopolitycznej na międzynarodową żeglugę handlową. Napięta sytuacja na Morzu Czerwonym powoduje, że coraz więcej armatorów różnych segmentów żeglugi wybiera trasy wokół Przylądka Dobrej Nadziei, zamiast krótszą trasę przez Kanał Sueski. Na dodatek niski stan wód powoduje bardzo duże utrudnienia w sprawnych i wymaganym ilościowo tranzycie statków przez śluzy Kanału Panamskiego.
27.12.2023

Kręć się, kręć! Szanse i zagrożenia dla offshore wind z perspektywy ubezpieczyciela

Wraz z rozwojem sektora morskiej energetyki wiatrowej, pojawiają się nie tylko szanse w rozwoju nowych technologii, ale również potencjalne ryzyka towarzyszące budowie oraz funkcjonowaniu offshore wind. Nad tymi zagadnieniami pochylił się Allianz Commercial w swoim raporcie.
14.12.2023

Pracownik potrzebny od zaraz. Światowa energetyka wiatrowa potrzebuje 600 tysięcy pracowników

Wraz z kolejnymi inwestycjami w farmy wiatrowe, światowa energetyka wiatrowej będzie potrzebować prawie 600 000 pracowników w ciągu najbliższych pięciu lat. Największy wzrost pracowników odnotuje sektor offshore, bowiem aż o 79 proc względem 2022 roku.
25.10.2023

Transport intermodalny w Polsce 2022. Dane z nowego raportu GUS

Główny Urząd Statystyczny (GUS) opublikował najnowszy raport dotyczący Transportu Intermodalnego w Polsce za rok 2022, przedstawiający kluczowe wskaźniki oraz trendy w tym dynamicznie rozwijającym się sektorze transportu.
03.09.2023

Polskie porty na wzrostowej fali. Analiza osiągnięć pierwszej połowy 2023 roku

Wyniki działalności polskich portów morskich w pierwszej połowie 2023 roku okazują się obiecujące – tak wynika z raportu opracowanego przez firmę Actia Forum. Prezentowane dane, oparte na precyzyjnej analizie przeładunków, ilustrują wzrosty, które istotnie kształtują krajobraz portowy.
28.08.2023

Kierownictwo Wód Polskich i RZGW złożyli ministrowi Gróbarczykowi raport z działań dt. śnięcia ryb

Prezes Wód Polskich i dyrektorzy Regionalnych Zarządów Gospodarki Wodnej złożyli raport z działań dotyczących śnięcia ryb. Dokument został przedłożony wiceministrowi infrastruktury Markowi Gróbarczykowi - poinformowało w poniedziałek Ministerstwo Infrastruktury.
05.09.2022

Coraz więcej aktywności w dobie wyzwań. Raport z rynku żeglugowego (tydzień 8-11/2021)

Po roku trwania pandemii analitycy oczekują, że gospodarka morska, w tym transport morski będą korzystały z rozwoju i wzrostu globalnej gospodarki, która ma mieć miejsce już w 2021 roku. Według różnego rodzaju organizacji, jak na przykład OECD wzrost ten może wynieść nawet około 5,5 %.
23.03.2021

Rok burzliwego transportu morskiego

Pandemia koronawirusa silnie uderzyła w 2020 roku w światowy rynek logistyki. Niektóre skutki będą odczuwalne jeszcze przez kilka miesięcy tego roku, inne – nawet przez kilka lat. Mogą się zmienić łańcuchy dostaw, czyli może ulec korekcie produkcja przemysłowa na świecie.
15.02.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.