Wystartowała 4. edycja Aktywnej Plaży z Portem Gdynia

19.07.2024 21:20 Źródło: gdynia.pl
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Wystartowała 4. edycja Aktywnej Plaży z Portem Gdynia

Partnerzy portalu

Piątek był pierwszym dniem kolejnej edycji Aktywnej Plaży z Portem Gdynia. Piękna słoneczna pogoda towarzyszyła uczestnikom kategorii U13 i U15. W sobotę i niedzielę można oczekiwać ogromnych emocji podczas rozgrywek kategorii open.

W wakacyjny lipcowy piątek w szranki stanęły zawodniczki i zawodnicy z kategorii wiekowych U13 i U15. Na 11 boiskach rywalizowały 32 zespoły w 2 kategoriach wiekowych – do lat 13 i do lat 15. Zespoły przybyły nie tylko z Pomorza, ale również Wrześni, Poznania czy Górowa Iławieckiego.

– Już po raz czwarty spotkaliśmy się na gdyńskiej plaży, aby dopingować siatkarki i siatkarzy biorących udział w turnieju Aktywna Plaża z Portem Gdynia. Rozgrywki rozpoczęliśmy od najmłodszych sportowców w kategoriach wiekowych U13 i U15. To był przedsmak emocji, jakie czekają nas w weekend, kiedy na boiska wyjdą zawodniczki i zawodnicy z kategorii Open – mówi Paweł Brutel, zastępca dyrektora Gdyńskiego Centrum Sportu, które organizuje zawody. – Zachęcam do spaceru na gdyńską plażę i dopingowania uczestników – dodaje.

Na gdyńskim piachu w kategorii najmłodszych dziewcząt poniżej 13 roku życia, zwyciężyła para Lena Fierek/Julia Kaźmierkiewicz. Drugie miejsce zdobyły Iga Raszpunda/Zuzanna Pałkowska, a na najniższym stopniu podium stanęła para Lena Skowrońska/Zuzanna Sukiennik. Wśród chłopców najlepsi okazali się Nikodem Gibała/Piotr Połeć, którzy w finale pokonali duet Filip Stankiewicz/Yaromir Sinitskiy. Na trzecim stopniu podium znaleźli się Jacek Miotke i Iwo Piątkowski.

W kategorii U15 po emocjonujących pojedynkach na najwyższym stopniu podium wśród dziewcząt stanęła dwójka Natasza Pieńskowska/Maja Pokrzywińska, tuż za nimi uplasowały się Zuzanna Kędzior/Kamila Linko, a brązowymi medalami zadowolić musiały się Lidia Smolak/Nadia Baumert. Wśród chłopców z kategorii U15 triumfowali Maksymilian Banaszak/Szymon Kasperczak. Na kolejnych stopniach podium stanęli Wojciech Witkowski/Wiktor Wisniewski oraz Michał Wica/Dawid Dobryłko.

Najlepsze zawodniczki i zawodnicy otrzymali pamiątkowe puchary i medale oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez partnerów wydarzenia.

Partnerem tytularnym Aktywnej Plaży jest Port Gdynia. Partnerami wydarzenia są PeKaZet, Decathlon, Ziaja, Kolibki Adventure Park, Lenovo, Trofeo. Patronami medialnymi są Trojmiasto.pl i Radio Kaszebe.

Impreza potrwa do niedzieli.

Przed nami dwa dni rywalizacji turnieju Open, przeznaczony dla osób powyżej 18 roku życia:

20 lipca (sobota) Turniej Open, kategorie: Open K i Open M:

• 8:00-9:00: odbiór pakietów, weryfikacja zawodników z grup: A,C,E,G,I,K
  • 10:30-11:30: odbiór pakietów, weryfikacja zawodników z grup: B,D,F,H,J,L