W obecnym roku armatorzy z USA kupili najwięcej starych jednostek na sprzedażach bankowych i na aukcjach – wynika z danych portalu VesselsValue.
Złoty pozostanie w trendzie bocznym w najbliższych tygodniach, a umiarkowanemu umocnieniu polskiej waluty sprzyjają dane makroekonomiczne i dobra sytuacja budżetu - oceniają ekonomiści. Rentowność obligacji spadła mimo wzrostów na rynkach bazowych, dzięki łagodnej retoryce RPP i udanej aukcji długu.
Eurozłoty może utrzymać się w okolicach 4,23 na początku tygodnia. W kolejnych dniach kurs polskiej waluty będzie zależeć głównie od reakcji inwestorów na posiedzenie EBC w czwartek. W krótkim terminie rentowności krajowych obligacji mogą lekko rosnąć na środku i długim końcu krzywej - oceniają eksperci.
Premier Beata Szydło poruszy na szczycie UE, który rozpoczyna się w czwartek w Brukseli, kwestie Nord Stream 2 w kontekście objęcia tego gazociągu na jego całej długości unijnymi przepisami - dowiedziała się PAP z polskich źródeł dyplomatycznych.
Jako nowe zagrożenie dla projektu Nord Stream 2 określa czwartkowy rosyjski dziennik "Wiedomosti" przedstawioną przez Polskę opinię prawną, która głosi, iż przepisy unijnego trzeciego pakietu energetycznego mają zastosowanie do morskiego odcinka gazociągu.
Sentyment dla walut rynków wschodzących - w tym złotego - jest pozytywny, jednak niskie poziomy kursu EUR/PLN sygnalizują znaczne ryzyko korekty w górę - oceniają eksperci. Ich zdaniem, trwająca obecnie korekta na rynku długu może potrwać do aukcji obligacji zaplanowanej na 25 października.
Eurozłoty może zejść poniżej 4,29, jeżeli dane dotyczące wynagrodzeń w USA okażą się w piątek słabsze od oczekiwań. Z kolei lepsze od oczekiwań dane z rynku pracy w USA mogą wspierać wzrost rentowności - oceniają eksperci.
Najbardziej prawdopodobnym scenariuszem w najbliższych dniach jest stabilizacja eurozłotego trendzie 4,2960–4,3260. Czwartkowa aukcja zamiany obligacji może sprzyjać wzrostowi rentowności - oceniają eksperci.
Jeszcze dwanaście miejsc czeka na chętnych, którzy chcieliby wziąć udział w odbywającym się w sobotę 19 sierpnia Marszu Śledzia. Dziesięciu śmiałków, którzy w sobotę rano stawią się w Kuźnicy, będzie mogło przeprawić się wpław do Rewy. Dwie osoby mają szansę wylicytować swój udział na aukcjach charytatywnych.
PGNiG chce, by Komisja Europejska nałożyła na Gazprom karę finansową i wymogła na nim zobowiązania m.in. zbycia udziałów w tych elementach infrastruktury, które dają mu kontrolę nad dostawami gazu do Europy Środkowej - np. gazociągach Opal i Jamał.
Dzień Dostawcy MFW Bałtyk 2 i 3 już we wrześniu
Ciężki dzień dla żeglugi na Morzu Czerwonym. Huti zaciekle atakowali statki. Kolejny został uszkodzony
European Energy zainteresowane rozwojem zielonych paliw w ramach polskiego programu offshore
Utworzenie parku narodowego w Dolinie Dolnej Odry ma wspierać turystykę i ochronę przyrody
Pekao: przy utrzymaniu wysokich cen transportu morskiego inflacja bazowa będzie wyższa o 0,3 pkt. proc.
PERN przyśpiesza w obsłudze cystern kolejowych