Szczegóły ogłoszenia

technozbyt_30lat_2023

Urząd Morski w Gdyni poszukuje kandydatów na stanowisko: Nazwa stanowiska pracy: oficer wachtowy

Strona główna Ogłoszenia Ogłoszenia praca Zatrudnię - praca na morzu, crewing Urząd Morski w Gdyni poszukuje kandydatów na stanowisko: Nazwa stanowiska pracy: oficer wachtowy
Standard

Dane kontaktowe

Dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni poszukuje kandydatów na stanowisko:

Nazwa stanowiska pracy: oficer wachtowy

Nazwa komórki organizacyjnej: Wydział Usług Remontowych Taboru Pływającego

Liczba/wymiar etatu: 2/2

Miejsce wykonywania pracy: statek I kategorii, miejsce postoju statku: 82-110 Sztutowo, Skowronki 16

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy

racjonalne wykorzystywanie statku do wykonywania prac czerpalnych,

 realizowanie prac pogłębiarskich przy wykorzystaniu pogłębiarki zgodnie z wytycznymi otrzymanymi od komórki organizacyjnej Urzędu Morskiego w Gdyni nadzorującej wykonywanie prac czerpalnych,

prowadzenie dokumentacji wykonywanych prac pogłębiarskich i innych robót z nimi związanych,

organizowanie i nadzorowanie pracy załogi pokładowej,

zarządzanie powierzonym wyposażeniem, sprzętem i materiałami, w tym:

inwentarzem bosmańskim,

osprzętem  cumowniczym,

trapem i sztormtrapem,

organizowanie utrzymywania zarządzanego wyposażenia i sprzętu w stanie gotowości eksploatacyjnej, jego konserwacja, przechowywanie, uzupełnianie,

organizowanie utrzymywania  w  gotowości  eksploatacyjnej  i konserwacji  urządzeń  przeładunkowych, kotwicznych, cumowniczych i przeładunkowych,

obsługiwanie urządzeń przeładunkowych, wind i kabestanów okrętowych oraz prowadzenie szkolenia marynarzy, w tym zakresie.

przestrzeganie wymogów bezpieczeństwa żeglugi statku zgodnie z właściwymi certyfikatami

realizowanie bieżącej współpracy z Wydziałem Usług Remontowych Taboru Pływającego w zakresie koordynowania spraw związanych z przygotowywaniem statku, dokumentów statkowych i załogowych do inspekcji, udział w inspekcjach rocznych instytucji klasyfikacyjnych i FSC,

wykonywanie zadań w zakresie sprawowania bezpośredniego nadzoru i bieżącej kontroli realizacji remontów, napraw gwarancyjnych, prowadzenia dokumentacji z realizacji zamówień i usług na prace remontowe, naprawy gwarancyjne, opracowywania specyfikacji prac remontowych i sprawowanie nadzoru nad remontami pogłębiarki w czasie jej postoju w stoczni remontowej,

pełnienie wachty morskiej i portowej,

sprawowanie nadzoru nad statkiem w czasie jego postoju w porcie do chwili przekazania obowiązków zmiennikowi,

sporządzanie kontrolek godzin pracy podległej załogi za miniony miesiąc.

.Wymagania niezbędne

  • Wykształcenie / kwalifikacje: zgodnie z przepisami rozporządzenia Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej z dnia 23 kwietnia 2018 r. w sprawie wyszkolenia i kwalifikacji członków załóg statków morskich (Dz. U. z 2018 poz. 802 z późn. zm.) – kopie dokumentów:
  • min. dyplom szypra 2 klasy żeglugi krajowej lub wyższy
  • świadectwo ratownika
  • świadectwo przeszkolenia w zakresie indywidualnych technik ratunkowych
  • świadectwo przeszkolenia w zakresie ochrony przeciwpożarowej stopień wyższy
  • świadectwo przeszkolenia w zakresie udzielania pierwszej pomocy medycznej
  • świadectwo przeszkolenia w zakresie bezpieczeństwa własnego i odpowiedzialności wspólnej
  • świadectwo przeszkolenia w zakresie wykorzystania radaru i ARPA na poziomie operacyjnym
  • Doświadczenie zawodowe: posiadanie praktyki pływania na statku morskim na stanowisku minimum oficera wachtowego (kopia książeczki żeglarskiej)
  • Inne: znajomość języka angielskiego – min. poziom A2 wg ESOKJ potwierdzona stosownym zaświadczeniem.Dodatkowym atutem będzie posiadanie praktyki pływania na stanowisku oficerskim na pogłębiarce.

Wymagania dodatkowe: brak                                                                                                                                                                            Wymagane dokumenty i oświadczenia:

  • podanie i kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie (wzory dostępne na stronie internetowej Urzędu: www.umgdy.gov.pl)
  • oświadczenie kandydata o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji
  • kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie i kwalifikacje
  • oświadczenie dotyczące pracy lub służby w organach bezpieczeństwa państwa lub współpracy z tymi organami

Termin składania dokumentów: 17.07.2024 r.

Miejsce składania dokumentów:

Urząd Morski w Gdyni

Kancelaria Ogólna

ul. Chrzanowskiego 10, 81-338 Gdynia

od poniedziałku do piątku w godzinach 8:30 – 14:00

lub za pośrednictwem platformy ePUAP (ePuap: /UrzadMorskiGdynia/SkrytkaESP)

z dopiskiem: Nr ogłoszenia o naborze

Inne informacje:

  • przewidywany okres zatrudnienia: 08.2024 r. – 03.2025 r.
  • aplikacje niekompletne oraz złożone po terminie wskazanym w ogłoszeniu nie będą rozpatrywane (o ważności aplikacji decyduje data wpływu do Urzędu, nie data stempla pocztowego)

Urząd poinformuje osoby, które zakwalifikowały się do kolejnych etapów naboru telefoniczne lub drogą elektroniczną, a brak kontaktu jest równoznaczny z niezakwalifikowaniem kandydata do dalszych etapów naboru

aplikacje kandydatów niezatrudnionych zostaną komisyjnie zniszczone

dodatkowe informacje można uzyskać pod nr. tel.: 58 347 39- 21 lub 58 355 31 72

Dziękujemy za wysłane grafiki.