• <

Round Up For Charity – akcja charytatywna na pokładach Stena Line na rzecz Mercy Ships

pc

05.11.2018 09:56 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Round Up For Charity – akcja charytatywna na pokładach Stena Line na rzecz Mercy Ships

Partnerzy portalu

Round Up For Charity – akcja charytatywna na pokładach Stena Line na rzecz Mercy Ships - GospodarkaMorska.pl

W listopadzie pasażerowie statków Stena Line w całej Europie mają okazję wziąć udział w akcji charytatywnej po prostu robiąc zakupy. Wystarczy zaokrąglić w górę rachunek, wspomagając nadwyżką organizację Mercy Ships i pracę ich statku-szpitala, ratującego życie i zdrowie najbardziej potrzebujących w Afryce.

1 listopada armator Stena Line rozpoczął akcję charytatywną o nazwie „Round Up For Charity” na pokładach wszystkich 38 statków ze swojej floty. Celem akcji jest wsparcie Mercy Ships – organizacji charytatywnej, której misją jest zapewnianie bezpłatnej, ratującej życie opieki medycznej tam, gdzie jest najbardziej potrzebna, dzięki wykorzystaniu statku-szpitala.
 
W okresie kampanii, od 1 do 27 listopada, klienci Stena Line otrzymają możliwość zaokrąglenia rachunku za zakupy na pokładzie i przekazania darowizny na rzecz Mercy Ships.

– Wierzymy, że Round Up for Charity to prosty i skuteczny sposób, aby nasi klienci mogli wspomóc inspirującą działalność Mercy Ships. W zeszłym roku udało nam się zebrać 123 734 SEK podczas dwumiesięcznej kampanii związanej ze sprzedażą kawy na pokładzie, a w tym roku mamy nadzieję, że nowa akcja pozwoli zebrać co najmniej taką samą sumę w miesiąc – mówi Niclas Mårtensson, dyrektor zarządzający koncernu Stena Line.

Humanitarna organizacja pozarządowa i Stena Line zostały partnerami w lutym 2017 r. Celem partnerstwa jest podniesienie świadomości na temat działalności Mercy Ships, zwiększenie zainteresowania darowiznami wśród klientów i partnerów biznesowych Stena Line, a także promocja wolontariatu wśród pracowników armatora, w celu udostępnienia ich wyjątkowych kompetencji technicznych i morskich działalności statku-szpitala.

– W Mercy Ships znaleźliśmy partnera, który jest zaangażowany w pomoc tym, którzy najbardziej jej potrzebują i który tak jak my widzi korzyści i elastyczność związaną z pracą na statkach i na morzu. To partnerstwo jest najważniejszą częścią naszych inicjatyw na rzecz zrównoważonego rozwoju społecznego, ponieważ daje nam wyjątkową możliwość zaangażowania naszych pracowników, klientów i partnerów w pomaganie i w dokonywanie zmian. Uosabia także naszą podstawową wartość – troskę – mówi Mårtensson.

W ramach partnerstwa Stena Line uruchomiła także wewnętrzny program dla wolontariuszy. Obecnie dwoje pracowników Stena Line odbywa bezpłatny wolontariat w Gwinei na pokładzie statku-szpitala "Africa Mercy”, gdzie już setki osób otrzymało bezpłatną opiekę medyczną od czasu przybycia tam statku-szpitala w sierpniu tego roku.

– Jesteśmy dumni i wdzięczni naszym pracownikom, którzy zdecydowali się na wolontariat w Mercy Ships i dzielą się swoją unikalną wiedzą i umiejętnościami marynarskimi. Mają swój znaczący wkład w funkcjonowanie Africa Mercy, a ich zaangażowanie jest inspirujące – mówi Mårtensson.

Mercy Ships również ma powody do zadowolenia ze współpracy ze Stena Line.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z partnerstwa, a kampania „Round Up For Charity” to kolejna kreatywna inicjatywa, poprzez którą Stena Line pomaga w zwiększaniu zainteresowania działalnością Mercy Ships, a także w pozyskiwaniu funduszy na naszą ważną sprawę – mówi Tomas Fransson, dyrektor organizacji Mercy Ships w Szwecji.

Miesięczna kampania kończy się we wtorek 27 listopada. Jest to data tegorocznego  #GivingTuesday (co oznacza dosłownie Dobroczynny Wtorek), czyli charytatywnego odpowiednika listopadowych Black Friday oraz Cyber Monday – tu jednak zamiast do zakupów zachęca się do darowizny na cele charytatywne.

Stena Line jest powstałym w 1962 roku szwedzkim koncernem promowym, z siedzibą w Göteborgu. Operuje na 21 trasach łączących 10 krajów, eksploatuje około 38 promów, zatrudnia ponad 5000 pracowników.  Przewozy wynoszą rocznie: ponad 7 mln pasażerów, 1,5 mln samochodów osobowych oraz 2 mln jednostek frachtowych (ciężarówki, naczepy itp.). Stena Line jest ważną częścią europejskiej sieci logistycznej i stale rozwija nowe rozwiązania intermodalne, łącząc transport kolejowy, drogowy i morski. Stena Line odgrywa również ważną rolę w turystyce w Europie dzięki szerokiej działalności pasażerskiej.

W Polsce Stena Line jest obecna od ponad dwóch dekad. Promy z charakterystycznym czerwonym kominem łączą Gdynię z Karlskroną w południowej Szwecji. Co roku tę trasę przemierza ponad pół miliona pasażerów, korzystając z jednego z dwóch bliźniaczych statków o szerokiej ofercie atrakcji dla pasażerów: Stena Vision i Stena Spirit. Pozostałe statki na linii: Stena Baltica oraz Stena Nordica również zabierają pasażerów i samochody osobowe, lecz są przeznaczone głównie do przewozu ładunków. W październiku 2017 Stena Line rozpoczęła kursowanie na drugiej linii pomiędzy Polską a Szwecją: z Gdyni do Nynäshamn w okolicach Sztokholmu. Jest to połączenie frachtowe, obsługiwane przez statek o nazwie Vikingland, który przewozi ładunki i ciężarówki.

Stena Line jest częścią Stena AB Group, należącej do rodziny Olsson. Poza przewozami promowymi, grupa zajmuje się m.in. żeglugą, wydobyciem ropy naftowej, recyklingiem, obrotem nieruchomościami. Obroty całej grupy sięgają 36,5 mld koron szwedzkich rocznie. Stena AB zatrudnia 15 000 pracowników na całym świecie.

Mercy Ships natomiast, czyli „statki miłosierdzia” to pozarządowa organizacja charytatywna. Posiada i wykorzystuje w swojej działalności największy cywilny statek szpitalny na świecie - Africa Mercy. Na pokładzie wykonywane są operacje chirurgiczne i procedury dentystyczne a także udziela się wykwalifikowanej opieki medycznej, dzięki czemu organizacja może przekształcać życie ludzi od niepotrzebnego cierpienia do zdrowia i nadziei. Misją organizacji jest dostarczać bezpłatną, światowej klasy opiekę zdrowotną oraz edukację najbardziej potrzebującym osobom na świecie, a także wspomagać narody w budowaniu własnej opieki zdrowotnej oraz w zrównoważonym rozwoju, poprzez edukację.

Mercy Ships założyło małżeństwo Don i Deyon Stephensowie w 1978 roku. Od tamtego czasu organizacja pracowała w 570 portach prawie 70 krajów, świadcząc usługi medyczne o wartości ponad 1,3 mld dolarów dla ponad 2,5 miliona bezpośrednich beneficjentów. Każdego roku Mercy Ships korzysta z pomocy średnio 1000 wolontariuszy z ponad 40 krajów.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.