• <

Michał Krasodomski z brązowym medalem mistrzostw świata juniorów U17

Maciej Frąckiewicz/pya.org.pl

27.08.2018 15:46 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Michał Krasodomski z brązowym medalem mistrzostw świata juniorów U17

Michał Krasodomski z brązowym medalem mistrzostw świata juniorów U17 - GospodarkaMorska.pl

Michał Krasodomski zajął trzecie miejsce w kategorii U17 podczas mistrzostw świata juniorów w klasie Laser Radial, które w dniach 20-25 sierpnia odbyły się w Kilonii w Niemczech.

W sobotę 25 sierpnia zakończyły się mistrzostwa świata juniorów w klasie Laser Radial. Na starcie niemieckich regat stanęło czternaścioro reprezentantów Polski, a łącznie w zawodach udział wzięło ponad trzystu zawodników.

Najlepiej z naszych żeglarzy spisał się Michał Krasodomski (AZS AWFiS Gdańsk), który w klasyfikacji generalnej zajął jedenaste miejsce, ale za to trzecie w kategorii U17. W kwietniu br. Michał cieszył się także ze złotego medalu mistrzostw Europy w tej samej kategorii wiekowej.

Dwudzieste pierwsze miejsce w regatach w Kilonii zajął jego klubowy kolega Tytus Butowski, dwudziesty ósmy był Łukasz Machowski (MKS Dwójka Warszawa), pięćdziesiąty czwarty uplasował się Piotr Malinowski (MOS SSW Iława), a siedemdziesiątą trzecią pozycję zajął Konstanty Sawicki (MBSW/UKŻR Giżycko). Pozostali Polacy zakończyli swój udział poza pierwszą setką.

W kategorii dziewcząt czternasta była Wiktoria Gołębiowska (MOS SSW Iława), dwudzieste czwarte miejsce zajęła Katarzyna Harc (TS Kuźnia Rybnik), pięć pozycji dalej znalazła się Julia Rogalska (MBSW/UKŻR Giżycko), która w grupie U17 była szósta, a na pięćdziesiątej szóstej pozycji zatrzymała się Marcelina Korszon (UKS FIR Warszawa). Pozostałe Polki zajęły dalsze miejsca.