• <
APART_HOTEL_1100x200_gif_2024
nauta_2024
Ekologia Morska, Ochrona Bałtyku, Rybołówstwo

Śnięte ryby w górskim odcinku Dunajca. Powodem niski przepływ wody i wysoka temperatura

Na górskim odcinku Dunajca, poniżej zapory w Niedzicy, obserwowane są śnięte ryby. Przez niski stan wody i wysoką temperaturę warunki dla ryb na tym odcinku rzeki są krytyczne, co powoduje, że zaczynają padać – powiedział PAP we wtorek prezes stowarzyszenia Przyjaciele Doliny Dunajca Rafał Gawlyta.

14.08.2024, 09:50
Ekologia Morska, Ochrona Bałtyku, Rybołówstwo

Zachodniopomorskie. Z powodu zakwitu sinic zakaz kąpieli na pięciu kąpieliskach

Zakaz wchodzenia do wody obowiązuje na kąpielisku Dąbie w Szczecinie, na dwóch w Szczecinku, a także na jednym w Stepnicy i w Czaplinku. Ograniczenia w korzystaniu z akwenów wprowadzono z powodu zakwitu sinic - poinformował sanepid.

06.08.2024, 15:41
Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski

Trwa dogaszanie pożaru magazynu w Porcie Gdańsk

Trwa dogaszanie pożaru magazynu w Porcie Gdańsk. Na miejscu przez całą noc pracowało kilkadziesiąt zastępów straży pożarnej. Ratownicy natrafili także na substancje ropopochodne, prawdopodobnie olej.

15.07.2024, 08:30
Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki

CRIST. Strażacy ćwiczyli w ognistym smoku

Dräger Fire Dragon 7000 to nie nazwa smoka z serialu fantasy, a specjalnego kontenera, symulującego warunki panujące podczas pożarów wewnętrznych w pomieszczeniach. Prawdopodobnie jedyny taki trenażer przyjechał do stoczni CRIST. Ćwiczyli na nim strażacy OSP CRIST oraz innych jednostek.

04.07.2024, 12:35
Ekologia Morska, Ochrona Bałtyku, Rybołówstwo

Śnięte ryby w Wildze. WIOŚ bada rzekę i szuka źródła zanieczyszczenia

O 300 śniętych rybach znalezionych w rzece Wilga, która jest dopływem Wisły, informują służby Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska. Pierwsze badania wykazały, że poziom tlenu w wodzie był za niski, a jej temperatura za wysoka. Społecznicy alarmują, że problem może być znacznie poważniejszy.

10.07.2023, 10:30
Edukacja Morska, Nauka, Szkoły Morskie, Praca na Morzu

Nurkowie dokumentują nowe szczegóły dotyczące słynnych wraków Royal Navy

Nurkowie współpracujący z Muzeum Scapa Flow na Orkadach skorzystali z wyjątkowej pogody, aby ponownie odwiedzić jedne z najsłynniejszych, brytyjskich wraków, znajdujących się nieopodal Wielkiej Brytanii. najsłynniejszych wraków na wyspach - i zarejestrować je za pomocą najnowszych podwodnych kamer i technologii.

19.06.2023, 12:56
Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas

PGE stawia większy nacisk na magazyny energii. Takie instalacje zapobiegną marnowaniu energii z OZE

W kolejnych latach udział energii z OZE w polskim miksie energetycznym ma sukcesywnie rosnąć. – Zielona transformacja, oparta na źródłach odnawialnych, wymaga jednak potężnych inwestycji w magazyny energii – podkreśla Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE. W pomorskim Żarnowcu PGE planuje budowę największej tego typu instalacji w Europie – bateryjnego magazynu energii o mocy powyżej 200 MW i pojemności powyżej 820 MWh.

13.06.2023, 09:11
Ekologia Morska, Ochrona Bałtyku, Rybołówstwo

"Złota alga" w Odrze. Władze szukają sposobu na jej neutralizację

Minister klimatu i środowiska Anna Moskwa poinformowała, że w najbliższym czasie zostaną przeprowadzone badania odnośnie możliwości neutralizacji "złotej algi" w Odrze. Dodała, że w tym roku uruchomione zostaną specjalne alerty rekomendujące ograniczenie zrzutu nieczystości do Odry.

23.03.2023, 09:15
Ekologia Morska, Ochrona Bałtyku, Rybołówstwo

Anna Moskwa: za dwa miesiące będziemy mieć narzędzie, które wskaże w jakich warunkach uaktywniają się złote algi

Za dwa miesiące będziemy mieli narzędzie, które pokaże w jakich warunkach fizykochemicznych wody pojawiają się i uaktywniają złote algi - poinformowała w czwartek minister klimatu i środowiska Anna Moskwa.

03.11.2022, 21:22
Ekologia Morska, Ochrona Bałtyku, Rybołówstwo

Debata KO o katastrofie ekologicznej na Odrze: nadal nie znamy wszystkich przyczyn

Nadal nieznane są wszystkie przyczyny katastrofy ekologicznej na Odrze; na zakwit toksycznych alg, wywołujących śnięcie ryb, miał wpływ niski stan wód i wysoka temperatura, ale przyczynić się do tego mogło też zrzucanie tzw. ścierniw pomiedziowych - mówili eksperci zaproszeni przez KO na spotkanie.

25.10.2022, 15:46

Dziękujemy za wysłane grafiki.