mewo_2022
nauta_2024
Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie

Grad medali Polaków w słynnych regatach Kieler Woche

Osiem medali, w tym cztery złote zdobyli polscy żeglarze w regatach Kieler Woche. Tydzień Kiloński to jedna z najstarszych i największych imprez żeglarskich w Europie, której początki sięgają końca… XIX wieku. Żeglarski festiwal gromadzi każdego roku kilka tysięcy żeglarzy oraz miliony turystów.

26.06.2024, 20:41

Pierwsza część Pucharu Polskiego Związku Żegarskiego za nami

120 żeglarzy i żeglarek na starcie, trzy klasy regatowe, sporo emocji i brak niespodzianek. Pierwsza część regat o Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego za nami. W Krynicy Morskiej rozdano wczoraj medale w olimpijskiej klasie 470 oraz w amatorskich klasach Omega Sport i Omega Standard.

20.05.2024, 12:10

Polski Związek Żeglarski odsłania olimpijskie karty. Kolejne rekomendacje imienne

Aleksandra Melzacka i Sandra Jankowiak w klasie 49erFX oraz Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki w klasie 49er uzyskali rekomendację Zespołu ds. Przygotowań Olimpijskich Polskiego Związku Żeglarskiego do reprezentowania Polski w igrzyskach olimpijskich w Paryżu. Rekomendacja wymaga formalnego zatwierdzenia przez Zarząd Polskiego Związku Żeglarskiego, a następnie przez zarząd Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

17.05.2024, 21:10

Prezes Chamera na 100-lecie PZŻ: żeglarstwo to sport, edukacja i patriotyzm

"Żeglarstwo to sport, pasja, edukacja i patriotyzm" – powiedział podczas wernisażu wystawy „100 lat polskiego żeglarstwa” w Narodowym Muzeum Morskim w Gdańsku prezes Polskiego Związku Żeglarskiego Tomasz Chamera. PZŻ został założony 11 maja 1924 roku w Tczewie.

11.05.2024, 21:41

Srebro Polaków w regatach Pucharu Świata

Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki (AZS AWFiS Gdańsk / AZS Poznań) zdobyli srebrny medal w regatach Pucharu Świata w Hyeres w żeglarskiej klasie 49er. O podium w windsurfingowej klasie iQFoil otarł się Paweł Tarnowski, który zajął 4 miejsce. Wyniki te są zwieńczeniem udanego tygodnia dla polskich żeglarzy, którzy w Hyeres wywalczyli w sumie 7 medali i trzy kwalifikacje olimpijskie.

27.04.2024, 18:20

Paweł Tarnowski wygrywa regaty Pucharu Świata. Brąz Przybytka i Piaseckiego

Dużym sukces polskich żeglarzy w regatach Pucharu Świata o Puchar Księżniczki Zofii na Majorce. W windsurfingowej klasie iQFoil Paweł Tarnowski (Sopocki Klub Żeglarski) wywalczył złoty medal, zaś w klasie 49erFX brązowy medal zdobyli Łukasz Przybytek i Jacek Piasecki (AZS AWFiS Gdańsk). Na Majorce, w 10 konkurencjach olimpijskich rywalizowało ponad 1000 żeglarzy i żeglarek z 75 krajów.

06.04.2024, 21:48

Polacy liderami w żeglarskim Pucharze Świata na Majorce

Paweł Tarnowski w windsurfingowej klasie iQFoil oraz załoga Łukasz Przybytek i Jacek Piasecki w klasie 49er prowadzą w klasyfikacji generalnej regat o Puchar Księżniczki Zofii. Regaty te odbywają się na Majorce, mają rangę Pucharu Świata i dla żeglarzy są jednym z najważniejszych sprawdzianów formy przed zbliżającymi się Igrzyskami Olimpijskimi. Medalistów poznamy w sobotę 6 kwietnia.

04.04.2024, 21:27

Polscy windsurferzy z medalami na iQFoil Games

Paweł Tarnowski (SKŻ Ergo Hestia Sopot) wywalczył srebrny medal, a Michał Polak (Gdański Klub Żeglarski) brązowy medal w regatach międzynarodowego cyklu iQFoil Games. Z hiszpańskiego Kadyksu z medalami w olimpijskiej klasie iQFoil wraca także polska windsurfingowa młodzież.

11.03.2024, 10:58

Różowy akcent ponownie w Sopocie. Plejada polskich żeglarek na starcie Dr Irena Eris Żeglarskich Mistrzostw Polski Kobiet

W czerwcu przy sopockim molo odbędzie się kolejna edycja regat Dr Irena Eris Żeglarskie Mistrzostwa Polski Kobiet. Będzie to już trzecia edycja wyjątkowych regat dedykowanym kobietom, w tym roku w nowej, jeszcze bardziej otwartej dla wszystkich formule.

24.02.2024, 16:31

Światowa dominacja lodowych wojowników z Polski

Michał Burczyński (AZS UWM Olsztyn) został mistrzem świata, a następnie mistrzem Europy w żeglarskiej, bojerowej klasie DN. Tytuły wicemistrzowskie wywalczył Łukasz Zakrzewski (MKŻ Mikołajki). Ogólnie, z Estonii, gdzie zostały rozegrane obie imprezy polscy żeglarze lodowi wracają z 12 medalami.

11.02.2024, 20:58