• <
mewo_2022
nauta_2024
Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas

Biednemu zawsze wiatr w oczy. Energetyka wiatrowa coraz silniejsza, ale w Polsce na pół gwizdka

Kolejne dane, a wraz z nimi kolejne raporty nie pozostawiają złudzeń – sektor energetyki wiatrowej nie przestaje pozytywnie zaskakiwać. Oddawane moce energii wiatrowej osiągają kolejne rekordy, lecz brak wsparcia politycznego oraz wieloletni dryf organizacyjny sprawiły, że krajowi interesariusze energetyki wiatrowej nie rozwijają w pełni swego potencjału.

14.07.2024, 12:48
Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo

Chiński lotniskowiec przepłynął w pobliżu Filipin. Wykryto samoloty lecące w jego kierunku

Chiński lotniskowiec Shandong przepłynął w pobliżu północnych Filipin w drodze na ćwiczenia na Pacyfiku - przekazał w środę rano tajwański minister obrony. Krótko potem resort poinformował o wykryciu 37 chińskich samolotów, które poleciały w kierunku okrętu.

10.07.2024, 09:13
Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie

Wielkie zainteresowanie regatami na Zatoce Gdańskiej. Podsumowanie Energa Nord Cup Gdańsk 2024

7 lipca zakończyły się regaty ENERGA NORD CUP Gdańsk 2024. 19. edycja wydarzenia pobiła wszelkie dotychczasowe rekordy frekwencji. W tym roku w imprezie wzięło udział 1305 żeglarzy na 809 łódkach. Organizatorzy, AZS COSA Galion na Górkach Zachodnich i Yacht Club Gdańsk ocierają pot z czoła i oczy ze zdumienia.

09.07.2024, 11:01
Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas

Polski Pawilon na targach WindEnergy w Hamburgu

05.07.2024, 13:05
Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski

Terminal Zbożowy w Porcie Gdynia. Krajowa Grupa Spożywcza złożyła ofertę

Pośród oferentów, którzy są zainteresowani dzierżawą Terminala Zbożowego w Porcie Gdynia i stanęli do nowego przetargu, znalazła się Krajowa Grupa Spożywcza. Politycy od dawna domagali się jej udziału w postępowaniu. Do konkursu stanęły także te same firmy, które składały oferty w poprzednim, odwołanym przetargu, choć w nieco zmienionych konfiguracjach.

04.07.2024, 23:30
Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo

Zespół okrętów rosyjskiej Flotylli Kaspijskiej z wizytą w Azerbejdżanie

Do portu w Baku, azerbejdżańskiej stolicy, z wizytą weszły okręty rosyjskiej Flotylli Kaspijskiej. W azerbejdżańskiej stolicy były obecne od 27 do 30 czerwca, po czym jednostki miały wrócić do wykonywania zadań zgodnie z wcześniej ustalonym planem. To także element pogłębiania relacji między Azerbejdżanem a Rosją.

04.07.2024, 16:06
Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo

Polska i Niemcy mają zacieśniać współpracę także w ramach działań sił morskich

Utrzymanie więzi transatlantyckich przy zwiększaniu samodzielności Europy, inwestycje w przemysły zbrojeniowe, regularne dwustronne konsultacje w sprawach bezpieczeństwa i obrony zadeklarowały po międzyrządowych konsultacjach Polska i Niemcy.

03.07.2024, 22:24
Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo

Papież przyjął grupę migrantów i działaczy NGO niosących im pomoc na morzu

Papież Franciszek spotkał się we wtorek w Watykanie z grupą migrantów, wśród nich z Senegalczykiem i Gambijczykiem - autorami książek, którzy opisali swoje doświadczenia oraz z delegacją organizacji pozarządowej, niosącej pomoc na morzu. O audiencji w Domu Świętej Marty poinformował portal Vatican News.

03.07.2024, 06:39
Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski

Kolej wspiera porty. Połączenie kolejowe Rasht-Morze Kaspijskie umożliwia transport towarów z Rosji do Iraku i Indii

Kilka dni temu ruszył pociąg po torach nowo zbudowanej linii kolejowej łączącej Zatokę Perską z Morzem Kaspijskim. Zapewnia połączenie krajów przygranicznych Morza Kaspijskiego i Azji Środkowej z Oceanem Indyjskim. We wstępnej fazie połączenie umożliwi transport 7 mln ton towarów, a docelowo 10 mln ton. Znaczenie połączenia rośnie niebywale z chwilą ograniczenia żeglugi w Zatoce Adeńskiej i rosnącej wymiany między Rosją, Iranem oraz Indiami.

30.06.2024, 17:05
Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski

Tunel w Świnoujściu ma już rok. "Jedna z najważniejszych inwestycji po 1989 roku"

Budowa tunelu miała turystycznie "otworzyć Świnoujście na świat", ale też sprawiła, że gospodarczo ten kurort stał się obiektem obserwacji sektora offshore i gospodarki morskiej. Przeprawa pod Świną ma już rok i w opinii przedsiębiorców jest to jedna z najważniejszych inwestycji w województwie zachodniopomorskim po 1989 roku.

29.06.2024, 18:21

Dziękujemy za wysłane grafiki.