Już 1600 członków z 66 krajów w Offshore Doubles

1600 członków z 66 krajów liczy sobie aktualnie stowarzyszenie Offshore Doubles zajmujące się promocją i organizacją nowej olimpijskiej konkurencji żeglarskiej. Na igrzyskach w Paryżu zadebiutuje dwuosobowa offshorowa formuła mix (damsko-męska).

02.12.2020, 11:26

Tokio: Cztery osady na podium w przedolimpijskich regatach testowych

Cztery polskie osady stanęły na podium w przedolimpijskich zawodach testowych, które w niedzielę zakończyły się w Tokio. Finał kanadyjek na 1000 m wygrali Michał Kudła i Mateusz Kamiński.

16.09.2019, 03:12

MŚ w żeglarstwie w klasie RS:X – Klepacka czwarta, dominacja Chińczyków

Zofia Klepacka (Legia Warszawa) zajęła czwarte miejsce w mistrzostwach świata w deskowej klasie RS:X u wybrzeży japońskiej wyspy Enoshima. Na akwenie, na którym w 2020 roku odbędą się regaty olimpijskie, rządzili chińscy żeglarze.

23.09.2017, 10:41

MŚ w żeglarstwie w klasie RS:X – siedmioro Polaków w fazie finałowej

Siedmioro polskich żeglarzy deskowych - pięciu zawodników i dwie zawodniczki - awansowało do fazy finałowej żeglarskich mistrzostw świata w klasie RS:X. Rywalizacja odbywa się u wybrzeży japońskiej wyspy Enoshima, gdzie w 2020 roku odbędą się regaty olimpijskie.

19.09.2017, 18:04