• <
APART_HOTEL_1100x200_gif_2024
nauta_2024
Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo

Rozbudowa zabezpieczeń przeciwpowodziowych Wrocławia ma zapewnić miastu skuteczną ochronę przed wodą

Po modernizacji Wrocławskiego Węzła Wodnego, remontach zbiorników retencyjnych i rozbudowie nadodrzańskich wałów stolica Dolnego Śląska przygotowana jest na większą falę powodziową niż ta, która spustoszyła miasto w "powodzi tysiąclecia" w 1997 r. - wynika z oceny Wód Polskich.

11.07.2024, 16:19
Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski

150 mln zł na zabezpieczenie brzegów w Jastarni, Rewie i Gdyni

Urząd Morski w Gdyni podpisał preumowę z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na zabezpieczenie brzegów przed powodzią w Jastarni, Rewie i Gdyni. Na realizację projektu zostanie przekazane 150 mln złotych.

02.07.2024, 19:00
Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski

Dyrektor Wód Polskich Gliwice: wszystkie wyloty do Kanału Gliwickiego są legalne

Wszystkie wyloty wód do Kanału Gliwickiego mają obowiązujące pozwolenia wodnoprawne, a zanieczyszczenia są monitorowane - powiedział we wtorek dyrektor Wód Polskich, Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gliwicach Marcin Jarzyński.

19.06.2024, 10:59
Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski

Przygotowania do bazy offshore. Jak wygląda budowa?

Znaczenie morskich elektrowni wiatrowych dla systemu energetycznego Polski na stałe zagościło w świadomości opinii publicznej Polaków. Coraz więcej osób wie bądź choć kojarzy czym jest przemysł offshore, hydrotechnika morska i jak jest skomplikowana. Do posadowienia i eksploatacji farm wiatrowych na morzu potrzeba specjalistycznych statków, instalacji oraz osób je obsługujących. By tego dokonać niezbędne są do tego celu stosowne bazy w portach.

22.04.2024, 12:45
Ekologia Morska, Ochrona Bałtyku, Rybołówstwo

Zmodernizowana infrastruktura wodna na Odrze granicznej

Wody Polskie zakończyły prace realizowane na Odrze granicznej w ramach Projektu Ochrony Przeciwpowodziowej w Dorzeczu Odry i Wisły. Infrastruktura hydrotechniczna uzyskała pozwolenie na użytkowanie. Aktualnie trwają prace porządkowe oraz gwarancyjne. Zgodnie z planem w przyszłym roku ruszy monitoring poinwestycyjny przedsięwzięcia. We współpracy z Niemcami, infrastruktura będzie utrzymywana dla spełniania celów przeciwpowodziowych.

05.04.2024, 20:07
Prawo Morskie, Finanse Morskie, Ekonomia Morska

Konferencja dt. bezpieczeństwa powodziowego w dorzeczu Wisły z udziałem ministra infrastruktury

W środę 27 marca 2024 roku w Płocku odbyła się konferencja poświęcona tematyce bezpieczeństwa powodziowego w dorzeczu Wisły, w której uczestniczyli eksperci PGW Wody Polskie oraz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, którzy nakreślili najważniejsze wyzwania z ochroną przeciwpowodziową w regionie i podejmowanych działaniach.

29.03.2024, 12:55
Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski

Anna Stelmaszyk-Świerczyńska, dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni: duże projekty infrastrukturalne realizowane bez zmian

O najważniejszych z punktu widzenia gospodarki morskiej inwestycjach infrastrukturalnych w portach Gdańsk, Gdynia i Elbląg, ale także mniejszych portach i utrzymaniu pasa technicznego wzdłuż wybrzeża, oraz o problemach kadrowych rozmawiamy z nową dyrektorką Urzędu Morskiego w Gdyni Anną Stelmaszyk-Świerczyńską.

17.03.2024, 21:00
Prawo Morskie, Finanse Morskie, Ekonomia Morska

Spotkanie wiceministra infrastruktury Arkadiusza Marchewki z przedstawicielami Banku Światowego

Wiceminister infrastruktury Arkadiusz Marchewka spotkał się 8 marca 2024 roku w Warszawie z przedstawicielami Banku Światowego. Głównym celem spotkania była kontynuacja rozmów na temat współpracy w zakresie finansowania tzw. nowego projektu w gospodarce wodnej.

08.03.2024, 15:33
Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo

Wzbiera woda w Wiśle. W Płocku ogłoszono pogotowie przeciwpowodziowe

W związku z przyborem Wisły w niedzielę wieczorem ogłoszono w Płocku pogotowie przeciwpowodziowe. Mieszkańców i pracodawców zobowiązano do zabezpieczenia przed zatopieniem, lub usunięcia ze stref bezpośredniego zagrożenia powodzią, substancji zagrażających środowisku.

11.02.2024, 23:59
Prawo Morskie, Finanse Morskie, Ekonomia Morska

Wiceszef MI: ustalanie taryf za wodę na poziomie centralnym - nie zdało egzaminu

Ustalanie taryf za wodę i ścieki na poziomie Wód Polskich nie zdało egzaminu - ocenił w środę wiceminister infrastruktury Przemysław Koperski. Dodał, że jego zdaniem ta kwestia powinna wrócić na poziom samorządów, "tam gdzie będzie to możliwe".

07.02.2024, 20:54

Dziękujemy za wysłane grafiki.