APART_HOTEL_1100x200_gif_2024
nauta_2024
Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie

Sukcesy polskich żeglarzy – 12 medali na mistrzostwach świata i Europy

Podczas gdy uwaga skupiona była na rywalizacji olimpijskiej, młodzi zawodnicy Polskiego Związku Żeglarskiego zdobyli worek medali podczas imprez mistrzowskich. 3 złote, 5 srebrnych i 4 brązowe to dorobek medalowy ostatnich trzech tygodni.

14.08.2024, 13:45

Paryż/żeglarstwo - historyczne medale zawodników z Peru i Singapuru

Żeglarze 19 z 65 rywalizujących krajów zdobyli medale na olimpijskim akwenie w Marsylii. W tym gronie nie było Polaków. Najwięcej tytułów – po dwa – wywalczyli Holendrzy, Włosi i Austriacy. Pierwszy raz w historii igrzysk na podium stanęli zawodnicy z Peru i Singapuru.

11.08.2024, 15:16

Paryż/żeglarstwo – triumf Austriaka Bontusa w klasie Formula Kite

Austriak Valentin Bontus został mistrzem olimpijskim w żeglarskiej klasie Formula Kite. W Marsylii w debiutującej na igrzyskach konkurencji rywalizowało 20 żeglarzy, Maksymilian Żakowski (OŚ AZS Poznań) był 16.

09.08.2024, 22:07

Paryż/żeglarstwo - przebieg igrzysk olimpijskich 7 sierpnia

Matt Wearn został mistrzem olimpijskim w klasie ILCA 7. Tym samym niespełna 29-letni Australijczyk obronił wywalczony trzy lata temu na igrzyskach w Tokio tytuł. W gronie 43 rywalizujących w Marsylii żeglarzy Michał Krasodomski (AZS AWFiS Gdańsk) zajął 40. lokatę.

07.08.2024, 23:24

Żeglarstwo na olimpiadzie – triumf Holenderki Bouwmeester w klasie ILCA 6

Marit Bouwmeester została mistrzynią olimpijską w klasie ILCA 6. To czwarty, a drugi złoty, medal na igrzyskach 36-letniej Holenderki. W gronie 43 rywalizujących w Marsylii żeglarek Agata Barwińska (MOS SSW Iława) zajęła 15. lokatę.

07.08.2024, 15:09
Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski

Największy w tym sezonie wycieczkowiec w Porcie Gdańsk

Wczoraj rano do Portu Gdańsk wpłynął największy z zaawizowanych na ten rok statków wycieczkowych. 238-metrowy Crystal Symphony zacumował przy Nabrzeżu Oliwskim. Po drugiej stronie kanału, przy Nabrzeżu Westerplatte, cumował w tym czasie niewiele mniejszy Viking Neptune.

06.08.2024, 23:55

Paryż/żeglarstwo: przebieg zawodów 6 sierpnia (AKTUALIZACJA)

Austriacy Lara Vadlau i Lukas Maehr są liderami przed zaplanowanym na środę w Marsylii ostatnim podwójnie punktowanym wyścigiem olimpijskich regat w klasie 470 z udziałem 10 czołowych załóg – tzw. medalowym. Polscy żeglarze w tej konkurencji i w katamaranach Nacra 17 nie startują.

06.08.2024, 22:11

Olimpijskie złoto w surfingu dla Amerykanki Marks i Francuza Vaasta

Amerykanka Caroline Marks i Francuz Kauli Vaast zostali w Teahupo'o na Tahiti mistrzami olimpijskimi w surfingu. Decydujące wyścigi udało się przeprowadzić w poniedziałek po południu czasu lokalnego, prawie tydzień później niż pierwotnie planowano.

06.08.2024, 11:33

Medalowy weekend zawodników Polskiego Związku Żeglarskiego

Podczas, gdy uwaga skupiona jest na rywalizacji olimpijskiej, młodzi zawodnicy Polskiego Związku Żeglarskiego zdobywają worek medali podczas minionego weekendu. W Mistrzostwach Europy Juniorów ILCA 6 Polacy na pierwszym i drugim miejscu, a w Mistrzostwach Świata klasy Europa i Mistrzostwa Świata w klasie O'pen Skiff na trzecich pozycjach.

05.08.2024, 11:57

Igrzyska Olimpijskie Paryż 2024 - żeglarstwo 3-4 sierpnia (AKTUALIZACJA)

Przebieg konkurencji żeglarskich z dnia 3-4 sierpnia podczas Igrzysk Olimpijskich Paryż 20024. Zawody odbywają się w Marsylii.

04.08.2024, 19:45