• <
APART_HOTEL_1100x200_gif_2024
nauta_2024
Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki

W Chinach odbył się chrzest kolejnego kontenerowca dla CMA CGM napędzanego LNG

Na terenie chińskiej stoczni Jiangnan, należącej do koncernu China State Shipbuilding Corporation (CSSC) , odbyła się ceremonia nowego kontenerowca dla CMA CGM. Nowy nabytek francuskiego giganta żeglugi, CMA CGM Big Sur, należy do zamówionej serii niskoemisyjnych jednostek napędzanych LNG.

14.08.2024, 12:30
Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie

Ruszyły zapisy na Żeglarskie Mistrzostwa Polski

Jak poinformował Polski Związek Żeglarski na swoim profilu na Facebooku, ruszyły zapisy na Żeglarskie Mistrzostwa Polski 2024. Regaty odbędą się w Pucku.

13.08.2024, 21:15
Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki

MSC zamawia w Chinach 12 statków napędzanych LNG

Mediterranean Shipping Company (MSC) złożył zamówienie w chińskiej stoczni Zhoushan Changhong International Shipbuilding na budowę 12 dużych kontenerowców dwupaliwowych, o pojemności 19 000 TEU. Wyróżniać je ma napęd LNG. To kolejny kontrakt między oboma podmiotami na statki napędzane gazem ziemnym.

12.08.2024, 12:05
Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki

Ceremonia wodowania brazylijskiej fregaty Tamandaré. Buduje ją TKMS

Z udziałem władz, kadry dowódczej sił morskich oraz przedstawicieli branży stoczniowej odbyły się 9 sierpnia br. chrzest i wodowanie pierwszej fregaty nowej serii. Stanowi to element zakrojonej na szeroką skalę modernizacji Marynarki Wojennej Brazylii (Marinha do Brasil). Nowy okręt jest oparty na platformie MEKO, podobnie jak polska korweta patrolowa ORP Ślązak.

09.08.2024, 21:04
Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki

Antonia Maersk ochrzczony. To kolejny statek giganta napędzany metanolem

W duńskim porcie w Aarhus odbył się chrzest kolejnego statku duńskiej firmy, posiadającej napęd dwupaliwowy, w tym na ekologiczny metanol. Antonia Maersk jest trzecim dużym kontenerowcem w swojej serii, który rozpocznie niskoemisyjne rejsy.

09.08.2024, 14:55
Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki

Największy amerykański statek do bunkrowania LNG trafił do nabywcy w USA

Należąca do włoskiego koncernu Fincantieri stocznia Bay Shipbuilding dostarczyła firmie Crowley największą w USA jednostkę spełniającą wymogi ustawy Jonesa, bunkrową barkę LNG o nazwie Progress.

09.08.2024, 12:52
Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski

Ekspert MSC Poland o tym, jak elektroniczny konosament zmienia branżę transportu morskiego

Zapraszamy na wywiad z Przemysławem Głodkiem, ekspertem MSC Poland ds. elektronicznego konosamentu (eBL), o tym, jak ten cyfrowy dokument zmienia branżę transportu morskiego

08.08.2024, 14:19
Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas

Ruszył przetarg na wykonawców drogi krajowej do elektrowni jądrowej

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Do publikacji w Dzienniku Urzędowym UE wysłała ogłoszenie o przetargu na zaprojektowanie i budowę drogi krajowej do pierwszej w Polsce elektrowni jądrowej „Lubiatowo-Kopalino” zlokalizowanej w gminie Choczewo. Droga projektowana jest po całkowicie nowym śladzie i będzie łączyć aktualnie budowaną S6 z elektrownią.

08.08.2024, 13:56
Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki

"The Future is Here". Höegh Autolines wprowadza do swojej floty największy i najbardziej przyjazny środowisku statek do przewozu samochodów

Przewoźnik zajmujący się transportem samochodów Höegh Autolines chwali się przejęciem od chińskiej stoczni China Merchants Heavy Industry w Jiangsu pierwszego statku z nowej serii Höegh Aurora. Ma to być przełomowa jednostka typu PCTC, przeznaczona do transportu samochodów osobowych i ciężarowych.

08.08.2024, 12:49
Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski

Maersk kontynuuje plan odnowienia floty w myśl dekarbonizacji żeglugi

Aby dostosować swoją flotę w związku z polityką dekarbonizacji żeglugi, A.P. Moller - Maersk kontynuuje zapoczątkowany w 2021 roku program ograniczania emisji CO2, co wiązało się z m.in. podpisywaniem umów na budowę nowych statków i czarteru jednostek dwupaliwowych, odpowiadających planowanemu tempu odnowy wynoszącemu około 160 000 TEU rocznie.

08.08.2024, 12:14

Dziękujemy za wysłane grafiki.