APART_HOTEL_1100x200_gif_2024
nauta_2024
Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie

Sukcesy polskich żeglarzy – 12 medali na mistrzostwach świata i Europy

Podczas gdy uwaga skupiona była na rywalizacji olimpijskiej, młodzi zawodnicy Polskiego Związku Żeglarskiego zdobyli worek medali podczas imprez mistrzowskich. 3 złote, 5 srebrnych i 4 brązowe to dorobek medalowy ostatnich trzech tygodni.

14.08.2024, 13:45

Paryż/żeglarstwo - historyczne medale zawodników z Peru i Singapuru

Żeglarze 19 z 65 rywalizujących krajów zdobyli medale na olimpijskim akwenie w Marsylii. W tym gronie nie było Polaków. Najwięcej tytułów – po dwa – wywalczyli Holendrzy, Włosi i Austriacy. Pierwszy raz w historii igrzysk na podium stanęli zawodnicy z Peru i Singapuru.

11.08.2024, 15:16

Paryż/żeglarstwo – triumf Włochów w katamaranach Nacra 17

Włosi Ruggero Tita i Caterina Banti zostali mistrzami olimpijskimi w katamaranach Nacra 17 i powtórzyli sukces sprzed trzech lat z Tokio. Polscy żeglarze w tej klasie nie startowali. W Marsylii rywalizowało 19 załóg.

08.08.2024, 14:05

Paryż/żeglarstwo: przebieg zawodów 6 sierpnia (AKTUALIZACJA)

Austriacy Lara Vadlau i Lukas Maehr są liderami przed zaplanowanym na środę w Marsylii ostatnim podwójnie punktowanym wyścigiem olimpijskich regat w klasie 470 z udziałem 10 czołowych załóg – tzw. medalowym. Polscy żeglarze w tej konkurencji i w katamaranach Nacra 17 nie startują.

06.08.2024, 22:11

Olimpijskie złoto w surfingu dla Amerykanki Marks i Francuza Vaasta

Amerykanka Caroline Marks i Francuz Kauli Vaast zostali w Teahupo'o na Tahiti mistrzami olimpijskimi w surfingu. Decydujące wyścigi udało się przeprowadzić w poniedziałek po południu czasu lokalnego, prawie tydzień później niż pierwotnie planowano.

06.08.2024, 11:33

Igrzyska: finałowe zawody w surfingu przełożone na noc z poniedziałku na wtorek

Olimpijska rywalizacja w surfingu, która odbywa się na Tahiti, znów jest zakłócona przez pogodę. Po raz kolejny - w oczekiwaniu na większe fale - przełożono finały, tym razem na noc z poniedziałku na wtorek.

06.08.2024, 06:10

Igrzyska Olimpijskie Paryż 2024 - żeglarstwo 3-4 sierpnia (AKTUALIZACJA)

Przebieg konkurencji żeglarskich z dnia 3-4 sierpnia podczas Igrzysk Olimpijskich Paryż 20024. Zawody odbywają się w Marsylii.

04.08.2024, 19:45

Igrzyska Olimpijskie - finałowe zawody w surfingu na Tahiti zostały przełożone na poniedziałek

Pogoda cały czas komplikuje olimpijską rywalizację w surfingu, która odbywa się na Tahiti. Zaplanowane w nocy z soboty na niedzielę czasu polskiego finały przełożono na poniedziałek w oczekiwaniu na większe fale.

04.08.2024, 09:25

Olimpiada w Paryżu. Buksak i Wierzbicki na piątym miejscu w klasie 49er

Dominik Buksak (AZS AWFiS Gdańsk) i Szymon Wierzbicki (OŚ AZS Poznań) zajęli piąte miejsce w olimpijskich regatach w Marsylii w żeglarskiej klasie 49er. Najlepsi w stawce 20 załóg okazali się Hiszpanie Diego Botin i Florian Trittel Paul.

02.08.2024, 20:38

Kolejne opóźnienie surferskich rywalizacji na Tahiti

Pogoda cały czas komplikuje olimpijską rywalizację w surfingu, która odbywa się na Tahiti. Z powodu zbyt wysokich fal wywołanych przechodzącymi w regionie burzami kolejny raz zawodnicy nie mogli zejść na wodę.

01.08.2024, 08:50