APART_HOTEL_1100x200_gif_2024
nauta_2024
Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie

MŚ w kajakarstwie – trzy medale Polaków w pierwszym dniu finałów

Trzy medale zdobyli reprezentanci Polski podczas piątkowych finałów mistrzostw świata w kajakarstwie rozgrywanych w Duisburgu. W roli głównej wystąpiły kobiece osady - dwójka na 200 m sięgnęła po złoto, z kolei czwórka na 500 m wywalczyła srebrne krążki.

25.08.2023, 19:59

Igrzyska Europejskie – srebrny medal Zwolińskiej w C1 w kajakarstwie górskim

Klaudia Zwolińska zdobyła srebrny medal Igrzysk Europejskich i jednocześnie mistrzostw kontynentu w C1. Na krakowskim torze "Kolna" zwyciężyła Niemka Elena Lilik. Wśród mężczyzn w tej konkurencji wygrał Brytyjczyk Ryan Westley. Kacper Sztuba był dziesiąty.

02.07.2023, 17:24

Igrzyska Europejskie - złoty medal kobiecej czwórki kajakowej na 500 m

Kajakarki w składzie: Karolina Naja, Anna Puławska, Adrianna Kąkol, Dominika Putto zdobyły w Krakowie złoty medal Igrzysk Europejskich w olimpijskiej konkurencji K4 500 m. Polki wyprzedziły o 0,92 sekundy Niemki, a trzecie miejsce zajęły Dunki.

22.06.2023, 16:28

Niedzielne zmagania na PŚ w kajakarstwie. Polska z kolejnymi sukcesami

Dwa zwycięstwa zanotowały polskie osady podczas drugiego dnia finałów zawodów w Pucharu Świata w Poznaniu. W kajakowej dwójce na 500 m triumfowały Martyna Klatt i Helena Wiśniewska, a w mikście kanadyjkowym na 500 m zwyciężyli Juliusz Kitewski i Amelia Braun.

28.05.2023, 21:21

Puchar Świata w kajakarstwie - sukcesy Polaków

Od wczoraj w Poznaniu rozgrywane są zawody Pucharu Świata w kajakarstwie. Na sobotę zaplanowano 11 finałów, które okazały się niezwykle udanie dla biało-czerwonych reprezentantów. Polacy triumfowali aż 4 razy.

27.05.2023, 13:35

PŚ w kajakarstwie – dobry początek Polaków, pięć osad już w finałach

Dobre wyścigi czwórek kajakowych, awans do finału m.in. Wiktora Głazunowa, Katarzyny Kołodziejczyk i Doroty Borowskiej – tak wyglądały przedpołudniowe starty polskich reprezentantów pierwszego dnia zawodów Pucharu Świata rozgrywanych w Poznaniu.

26.05.2023, 13:53

PŚ w kajakarstwie – kanadyjkowe bitwy polsko-polskie w Poznaniu

Najbliższe zawody Pucharu Świata w kajakarstwie w Poznaniu dla wielu polskich reprezentantów będą jednocześnie walką o prawo startu na Igrzyskach Europejskich, a także na sierpniowych mistrzostwach świata. Ciekawa rywalizacja zapowiada się w grupie kanadyjkarzy.

22.05.2023, 14:57

PŚ w kajakarstwie – pierwszy sprawdzian na Węgrzech

Po wielu miesiącach przygotowań polska reprezentacja w czwartek w Szegedzie wystartuje w zawodach Pucharu Świata w kajakarstwie. Do rywalizacji wróciła Dorota Borowska, na Węgrzech zabraknie natomiast wicemistrzyni olimpijskiej Marty Walczykiewicz.

09.05.2023, 11:36

PGE Baltica sponsorem głównym Polskiego Stowarzyszenia Windsurfingu

PGE Baltica, spółka z Grupy PGE, kontynuuje współpracę z Polskim Stowarzyszeniem Windsurfingu. Na mocy kolejnej umowy będzie wspierać najlepszych polskich windsurferów jako sponsor główny.

21.03.2023, 09:25

Prezes Wód Polskich na rejsie Bractwa Harcerskiej Bandery: edukacja i promocja żeglugi śródlądowej

Bractwo Harcerskiej Bandery, które płynie Wisłą z Sandomierza do Płocka, pokonało w czwartek odcinek rzeki na trasie Czerwińsk nad Wisłą - Wyszogród. Jak podkreślił uczestniczący w rejsie prezes Wód Polskich Przemysław Daca, to inicjatywa zarówno edukacyjna, jak i promująca żeglugę śródlądową.

04.08.2022, 20:16