• <
mewo_2022
nauta_2024
Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski

Gróbarczyk: śledztwo prokuratury sterowane politycznie, to atak na przekop przez Mierzeję Wiślaną

Wszystko jest sterowane politycznie; jest zamówienie na atak na przekop przez Mierzeję Wiślaną - ocenił wszczęcie śledztwa przez prokuraturę w Gdańsku były minister Marek Górbarczyk. Jego zdaniem "wszystkie zarzuty są spreparowane".

12.07.2024, 14:48
Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo

Media: zagrożenie dla szefa Rheinmetallu mogło być bardziej konkretne niż sądzono

Zagrożenie dla szefa niemieckiego koncernu zbrojeniowego Rheinmetall Armina Pappergera, który miał być celem nasłanych przez Rosję zamachowców, "było najwyraźniej bardziej konkretne" niż wcześniej sądzono - podał portal tygodnika "Spiegel".

12.07.2024, 14:45
Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas

Polenergia chce pozyskać miliard złotych z Zielonych Obligacji

Polenergia uruchomi program Zielonych Obligacji. Zarząd największej polskiej prywatnej grupy energetycznej podjął uchwałę o ustanowieniu programu, którego celem jest finansowanie rozwoju, zakupu, budowy i eksploatacji Zielonych Projektów. Papiery dłużne emitowane w tej formule spełnią kryteria Green Bond Principles, opracowane przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Rynku Kapitałowego.

12.07.2024, 11:25
Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas

PSEW w Senacie o potrzebach sektora offshore wind

Podczas posiedzenia Morskiego Zespołu Parlamentarnego, które odbyło się 10 lipca br., przedstawiciele PSEW mówili o szansach i wzywaniach polskiej gospodarki morskiej w świetle dynamicznego rozwoju energetyki na morzu.

12.07.2024, 11:12
Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski

Były minister gospodarki morskiej pod lupą prokuratury ws. przekopu

Prokuratura Regionalna w Gdańsku wszczęła śledztwo w sprawie niedopełnienia obowiązków przez byłego ministra gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marka G. - poinformował w piątek prokurator Mariusz Marciniak. Jest to pokłosie kontroli NIK dotyczącej budowy drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską.

12.07.2024, 10:18
Edukacja Morska, Nauka, Szkoły Morskie, Praca na Morzu

Posłowie pytają MKiDN i Polskie Radio o przyczyny rezygnacji z transmitowania mszy św. dla marynarzy

Komisja gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej oczekuje wyjaśnień od Ministerstwa Kultury i władz Polskiego Radia, które od sierpnia nie będzie już transmitowało mszy św. dla marynarzy i rybaków odbywających się w kościele pw. św. Elżbiety w Gdańsku.

11.07.2024, 21:07
Edukacja Morska, Nauka, Szkoły Morskie, Praca na Morzu

AMW z porozumieniem z Babcock Polska o współpracy w zakresie organizacji praktyk zawodowych

W Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni podpisano umowę o współpracy w zakresie organizacji praktyk zawodowych pomiędzy Akademią Marynarki Wojennej a Babcock Polska sp. z o.o. Umowa została podpisana przez rektora-komendanta uczelni, kadm. prof. dr. hab.Tomasza Szubrychta oraz członków zarządu Babcock Polska, Ewę Kittel-Prejs i Samuela Bartona.

11.07.2024, 16:52
Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki

Grzegorz Pettke, nowy prezes PRS, stawia na kadry i nowe technologie [wywiad]

Obejmując stanowisko prezesa Polskiego Rejestru Statków S.A., Grzegorz Pettke, przynosi ze sobą ambitne plany przekształcenia instytucji. W rozmowie z portalem GospodarkaMorska.pl, nowy szef PRS przedstawia swoją strategię, która obejmuje rozszerzenie usług, modernizację technologiczną oraz wzmocnienie roli firmy jako ważnego gracza na międzynarodowej arenie morskiej.

11.07.2024, 16:21
Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki

Masowiec Green Winds drugim statkiem we flocie MOL wyposażonym w napęd wiatrowy

Japońska firma transportowa Mitsui O.S.K. Lines (MOL) przekazała, że 10 lipca br. w stoczni Oshima Shipbuilding w Saikai (prefektura Nagasaki) zakończono budowę masowca ultramax o nazwie Green Winds. Jego wyjątkowość polega na tym, że jest drugą jednostką wyposażoną w system napędu wiatrowego Wind Challneger.

11.07.2024, 14:24
Ekologia Morska, Ochrona Bałtyku, Rybołówstwo

Naukowcy z Politechniki Gdańskiej pracują nad technologią usuwania zanieczyszczeń z Morza Bałtyckiego

Naukowcy z Politechniki Gdańskiej biorą udział w międzynarodowym projekcie "Limit", którego celem jest opracowanie innowacyjnych technologii do usuwania mikrozanieczyszczeń z wody i ścieków, w tym toksycznych i wyjątkowo opornych na rozkład tzw. wiecznych chemikaliów.

09.07.2024, 20:24

Dziękujemy za wysłane grafiki.