• <
mewo_2022
nauta_2024
Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo

Czarnogóra. Policja zatrzymała Rosjanina, który próbował podpalić zamkniętą na jachcie kobietę

Policja Czarnogóry zatrzymała obywatela Rosji w związku z podejrzeniem próby podpalenia zamkniętej na jachcie kobiety - poinformowała w poniedziałek czarnogórska policja, cytowana przez telewizję RTCG.

09.07.2024, 06:01
Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski

Kolej wspiera porty. Połączenie kolejowe Rasht-Morze Kaspijskie umożliwia transport towarów z Rosji do Iraku i Indii

Kilka dni temu ruszył pociąg po torach nowo zbudowanej linii kolejowej łączącej Zatokę Perską z Morzem Kaspijskim. Zapewnia połączenie krajów przygranicznych Morza Kaspijskiego i Azji Środkowej z Oceanem Indyjskim. We wstępnej fazie połączenie umożliwi transport 7 mln ton towarów, a docelowo 10 mln ton. Znaczenie połączenia rośnie niebywale z chwilą ograniczenia żeglugi w Zatoce Adeńskiej i rosnącej wymiany między Rosją, Iranem oraz Indiami.

30.06.2024, 17:05
Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie

Warszawska Liga Żeglarska 2024. Relacja z Rundy 1

I runda Mazda Odyssey Warszawskiej Ligi Żeglarskiej 2024 przyniosła mnóstwo emocji i nieoczywistych rozwiązań.

17.06.2024, 21:18
Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie

Żeglarskie mistrzostwa Polski kobiet - olimpijka z Tokio ze złotem

Kolejna edycja żeglarskich mistrzostw Polski kobiet za nami. Przez cały weekend w Sopocie trwała zawzięta walka o najlepsze wyniki, a warunki na akwenie nie należały do najłatwiejszych. Na starcie stanęło 14 załóg rywalizujących na jachtach RS21 w dwóch kategoriach: profesjonalnej oraz amatorskiej. Mistrzostwo Polski wywalczyła załoga YKP Szczecin z Magdaleną Kwaśną, olimpijką z Tokio w klasie ILCA 6 za sterem.

17.06.2024, 09:10
Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie

Aby zwiększyć bezpieczeństwo żeglarzy, energetycy chcą schować napowietrzne linie pod dna jezior i rzek

Aby zwiększyć bezpieczeństwo żeglarzy na Mazurach i Suwalszczyźnie, przebudowane zostaną kolejne odcinki linii energetycznych, które krzyżują się ze szlakami wodnymi. Napowietrzne linie będą schowane pod dna rzek i jezior - poinformowała PAP spółka PGE Dystrybucja.

16.06.2024, 08:42
Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo

Tak gorąco na Morzu Czerwonym nie było od dawna. Siły koalicji zwalczają Huti w każdej domenie i pomagają ofiarom ataków

Nie milkną echa po ostatnich atakach, w trakcie których Huti zdołali skutecznie uszkodzić dwa statki. Na masowcu M/V Tutor zginął członek załogi, natomiast na drobnicowcu M/V Verbena, mającym polskiego operatora, jeden został ranny. Z kolei siły USA pierwszy raz od dłuższego czasu zatopiły łodzie patrolowe bojowników, nie podając jednak informacji, czy zadali im też straty w ludziach.

14.06.2024, 22:46
Edukacja Morska, Nauka, Szkoły Morskie, Praca na Morzu

Morskie akcenty muzyczne w Gdańsku. Orkiestra MOSG wystąpi z repertuarem morsko-góralskim

Pierwszy w historii Straży Granicznej wspólny koncert i musztrę paradną zaprezentują na Długim Targu w Gdańsku 15 maja o godz. 18.00 Orkiestra Reprezentacyjna SG, Orkiestra Morskiego Oddziału SG oraz Kompania Reprezentacyjna SG.

14.05.2024, 12:14
Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki

W chińskiej stoczni zwodowano najnowszy okręt podwodny dla Pakistanu

W chińskiej stoczni Wuchang Shipbuilding Industry Group Company mieszczącej się w Wuhan odbyła się ceremonia wodowania okrętu podwodnego typu Hangor zbudowanego dla Marynarki Wojennej Pakistanu. To pierwszy okręt nowej serii, budowany w ramach chińsko-pakistańskiego partnerstwa, którego celem jest wzmocnienie podwodnego potencjału Pakistanu.

29.04.2024, 13:05
Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo

Szwedzkie media: umarzając śledztwo w sprawie Nord Stream pozbyliśmy się "gorącego kartofla"

Szwecja, umarzając śledztwo w sprawie sabotażu na Nord Stream, pozbyła się "gorącego kartofla", jakim mogą być wnioski, wskazujące, kto jest odpowiedzialny za wysadzenie rosyjsko-niemieckiego gazociągu - komentują w środę szwedzkie media.

07.02.2024, 11:58
Prawo Morskie, Finanse Morskie, Ekonomia Morska

Międzynarodowe reakcje na plany budowy etiopskiego portu w Somalilandzie. Gorąco w "Rogu Afryki"

Na początku stycznia obszarem "Rogu Afryki" wstrząsnęła informacja, że separatystyczny Somaliland podpisał z Etiopią umowę ws. dzierżawy fragmentu wybrzeża celem budowy portu i bazy morskiej. W zamian rząd w Addis Abebie miał uznać niepodległość tego utworzonego w 1991 roku i dotąd nieuznawanego na świecie państwa. Wiele państw oraz instytucji międzynarodowych wydało oświadczenia w związku z tym.

29.01.2024, 16:04

Dziękujemy za wysłane grafiki.