• <
CSL_1100X200_jpg_2024
nauta_2024
Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki

ARP: poprzedni zarząd bez absolutorium za 2023 r.; Agencja powiadomi prokuraturę o popełnieniu przestępstw

Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP) nie udzieliło absolutorium członkom poprzedniego zarządu za 2023 r. - poinformowała w piątek Agencja. Obecny zarząd zdecydował również, że zawiadomi prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstw - dodano.

26.07.2024, 20:59
Prawo Morskie, Finanse Morskie, Ekonomia Morska

Zebranie Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Budowa Drogi Czerwonej od 2026 roku. Żegluga na Odrze niezagrożona

24 lipca odbyło się kolejne w tym roku posiedzenie komisji, w trakcie której przedstawiciele Ministerstwa Infrastruktury, portów i urzędów morskich przedstawili stan inwestycji mających istotne znaczenie dla krajowej gospodarki. Szczególnie omawianym zagadnieniem była kwestia rozwoju infrastruktury dojazdowej do portów, w tym drogowej, kolejowej i rzecznej.

25.07.2024, 20:55
Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski

Ponad 900 mln straty PŻM. Armator tłumaczy

Strata netto Grupy Kapitałowej Polskiej Żeglugi Morskiej w 2023 r. wyniosła prawie 906 mln zł. Wynik finansowy największego polskiego armatora ujawnił wiceminister infrastruktury Arkadiusz Marchewka na portalu X, zapowiadając „naprawę” państwowego przedsiębiorstwa.

20.07.2024, 11:11
Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki

Grzegorz Pettke, nowy prezes PRS, stawia na kadry i nowe technologie [wywiad]

Obejmując stanowisko prezesa Polskiego Rejestru Statków S.A., Grzegorz Pettke, przynosi ze sobą ambitne plany przekształcenia instytucji. W rozmowie z portalem GospodarkaMorska.pl, nowy szef PRS przedstawia swoją strategię, która obejmuje rozszerzenie usług, modernizację technologiczną oraz wzmocnienie roli firmy jako ważnego gracza na międzynarodowej arenie morskiej.

11.07.2024, 16:21
Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo

Rząd chce wprowadzić minimalne standardy bezpieczeństwa infrastruktury krytycznej

Rząd chce wprowadzić minimalne standardy bezpieczeństwa infrastruktury krytycznej, a za opracowanie i wdrożenie rozwiązań odpowiedzialni będą operatorzy tej infrastruktury, co jednak ma nie generować dla nich dodatkowych kosztów operacyjnych - podano w OSR do projektu noweli ustawy o zarządzaniu kryzysowym.

05.07.2024, 19:58
Edukacja Morska, Nauka, Szkoły Morskie, Praca na Morzu

Marynarka Wojenna ma nowych oficerów. Za nami uroczystość w Gdyni

Przy okręcie-muzeum ORP Błyskawica, nieopodal Skweru Kościuszki w Gdyni, 29 czerwca odbyła się ceremonia promocji na pierwszy stopień oficerski absolwentów Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte.

30.06.2024, 08:26
Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas

Raport: jeśli UE chce zabezpieczyć dostawy gazu, musi m.in. uniezależnić się od importu LNG

Jeśli Unia Europejska chce w przyszłości zapewnić bezpieczeństwo dostaw gazu, musi się m.in. uniezależnić od importu skroplonego gazu ziemnego (LNG) i skuteczniej obniżyć emisje dwutlenku węgla ze zużycia gazu - wynika z opublikowanego w poniedziałek raportu unijnych kontrolerów.

25.06.2024, 06:08
Ekologia Morska, Ochrona Bałtyku, Rybołówstwo

Novotel wspiera ochronę oceanów i ogłasza współpracę z WWF

Znana z edukacji gości w zakresie balansu i równowagi marka Novotel podpisała właśnie trzyletnią umowę z fundacją WWF (World Wide Fund for Nature). Jej celem jest wsparcie ochrony i odbudowy oceanów na całym świecie poprzez zaangażowanie w ekologiczne inicjatywy. WWF jest światowym liderem w budowaniu zrównoważonej przyszłości dla ludzi i środowiska.

24.06.2024, 20:22
Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo

IMO chce stać na straży cyberbezpieczeństwa żeglugi

Międzynarodowa Organizacja Cyberbezpieczeństwa Morskiego (International Maritime Cyber Security Organisation) ma zająć się kwestiami zabezpieczenia gospodarki morskiej przed zagrożeniami sfery cyfrowej.

20.06.2024, 13:33
Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo

Czy holenderska "Orka" dobije do brzegu? Ministerstwo Obrony się tłumaczy

Nie słabną kontrowersje wokół marcowego wyniku przetargu na okręty podwodne dla Królewskiej Marynarki Wojennej Holandii (Koninklijke Marine). Resort obrony przedstawił proces całego przedsięwzięcia, odpowiadając tym samym na krytykę. Mimo to emocji oraz negatywnych opinii nie brakuje.

14.06.2024, 11:27

Dziękujemy za wysłane grafiki.