• <
mewo_2022
nauta_2024
Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie

Zatoka Gdańska jest po to, aby żeglarze się rozwijali. Lotos Nord Cup Gdańsk [GALERIA]

Start regat LOTOS Nord Cup Gdańsk nie mógłby być lepszy. To dopiero początek sezonu żeglarskiego, a uczestnikom trafiła się piękna słoneczna pogoda z wzmagającym się wiatrem. W takich warunkach humor i forma sportowców zwyżkuje z dnia na dzień więc każdy ma apetyt na poprawienie swoich wyników.

27.06.2022, 22:12
Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski

Powstaje most obrotowy w Nowakowie. II etap drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską [WIDEO]

W kwietniu minie rok od podpisania kontraktu na realizację drugiego etapu budowy drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską. Ten etap inwestycji polega na obudowie brzegów rzeki Elbląg, przebudowie kolizji teletechnicznych oraz energetycznych, a także wykonaniu odcinka drogi powiatowej i mostu obrotowego nad rzeką Elbląg. Nowy most zastąpi obecną, trudną nawigacyjnie przeprawę w miejscowości Nowakowo.

21.02.2022, 23:39
Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski

Grudzień na budowie drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską [foto, wideo]

Na budowie kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną scalany jest pierwszy z dwóch mostów obrotowych. Konstrukcja będzie ważyła 500 ton, jej montaż odbywa się z dokładnością do milimetrów z wyważeniem konstrukcji do kilograma. Nie tylko mosty, prace przy budowie drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską toczą się intensywnie na całym obszarze.

18.12.2020, 14:25
Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski

Sierpień na budowie drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską (foto, wideo)

Trwają prace przy inwestycji „Budowa drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską”. Aktualnie w rejonie Zatoki Gdańskiej wykonywany jest port osłonowy (falochron zachodni i wschodni). Na falochronie zachodnim wykonano już 65 % prac, a pogrążanie tej konstrukcji powinno zakończyć się we wrześniu. Montowane będą także na nim kleszcze i ściągi, konstrukcja zostanie zasypana piaskiem, a następnie kamieniem narzutowym.

28.08.2020, 09:20
Ekologia Morska, Ochrona Bałtyku, Rybołówstwo

Nad Zatoką Gdańską przemieszcza się mgła adwekcyjna

Specyficzną, gęstą mgłę można ostatnio zaobserwować od Łeby aż po Zatokę Pucką. Przypominające nadchodzącą burzę zjawisko ostatnio przywędrowało także do Gdyni.

17.06.2020, 22:17
Ekologia Morska, Ochrona Bałtyku, Rybołówstwo

Pomorskie: Pięć kąpielisk nad Zatoką Gdańską zamkniętych z powodu sinic

Do czterech kąpielisk w Gdańsku zamkniętych od czwartku z powodu sinic, które pojawiły się w przybrzeżnych wodach Zatoki Gdańskiej, w piątek po południu dołączyło kolejne – w Mikoszewie. Sytuacja w każdej chwili może ulec zmianie.

19.07.2019, 20:20
Ekologia Morska, Ochrona Bałtyku, Rybołówstwo

Cztery kąpieliska nad Zatoką Gdańską zamknięte z powodu sinic

W czwartek po południu w przybrzeżnych wodach Zatoki Gdańskiej ponownie pojawiły się sinice. Zamknięte zostały cztery kąpieliska w Gdańsku. W każdej chwili mogą one zostać ponownie otwarte; decyzję podejmują na bieżąco ratownicy pracujący na poszczególnych plażach.

18.07.2019, 12:52
Ekologia Morska, Ochrona Bałtyku, Rybołówstwo

Wszystkie kąpieliska nad Zatoką Gdańską i otwartym morzem wolne od sinic

Wiejący nad Pomorzem wiatr i ruch wody w Bałtyku przemieściły we wtorek zakwity sinic ze strefy przybrzeżnej. Pozwoliło to na otwarcie we wtorek rano pięciu, nieczynnych od poniedziałku, kąpielisk położonych w Gdańsku i Gdyni nad Zatoką Gdańską.

16.07.2019, 10:28
Ekologia Morska, Ochrona Bałtyku, Rybołówstwo

Pięć kąpielisk nad Zatoką Gdańską zamkniętych z powodu sinic

Po tym jak w przybrzeżnych wodach pojawiły się sinice, we wtorek zamkniętych jest pięć kąpielisk położonych nad Zatoką Gdańską. Sanepid podkreśla, że sytuacja jest zmienna: w bardzo krótkim czasie kąpieliska mogą zostać otwarte, a inne mogą być zamykane.

16.07.2019, 06:59
Ekologia Morska, Ochrona Bałtyku, Rybołówstwo

Ekologia: Co z Motławą i Zatoką Gdańską po awaryjnym zrzucie ścieków?

- Paniki nie ma co siać! Bardzo źle się stało, że ścieki trafiły do rzeki, ale nie oznacza to od razu katastrofy ekologicznej - mówi nam dr Zbigniew Karnicki z Morskiego Instytutu Rybackiego w Gdyni. Próbki wody z Motławy, pobierane przed i sukcesywnie w trakcie trwania zrzutu do Motławy, są w trakcie analiz w Wojewódzkim Inspektoracie Ochrony Środowiska.

17.05.2018, 07:40

Dziękujemy za wysłane grafiki.