• <
mewo_2022
nauta_2024
Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski

Hapag-Lloyd prezentuje swoją markę branży terminalowej, Hanseatic Global Terminals

Od 1 lipca dział terminali i infrastruktury Hapag-Lloyd przyjmie nową nazwę marki, aby odzwierciedlić swoje przyszłościowe ambicje wzrostu i głęboko zakorzenioną tradycję morską. Ma ona podkreślać zaangażowanie w jakość i ekspansywną działalność w zakresie obsługi terminali. Utworzona marka ma łączyć w sobie portfolio 20 terminali kontenerowych w 11 krajach.

03.07.2024, 21:47
Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo

Niemieckie okręty przekroczyły Kanał Panamski. Będą wykonywać zadania na Pacyfiku

Fregata FGS Baden-Württemberg (F222) i okręt zaopatrzeniowy FGS Frankfurt am Main (A1412) dotarły na Pacyfik w nocy z 1 na 2 czerwca, pokonując Kanał Panamski w ciągu ośmiu godzin. To element budowania niemieckiej polityki morskiej na dalekich akwenach, w ramach której siły Deutsche Marine odwiedzają porty i służą rozwijaniu partnerstwa morskiego i bezpieczeństwa.

06.06.2024, 11:46
Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski

Unimot wynajmuje terminal LPG w niemieckim Wilhelmshaven

Grupa Unimot wynajęła terminal LPG w niemieckim Wilhelmshaven, by przygotować się na embargo na dostawy rosyjskiego LPG od grudnia 2024 r. - poinformowała spółka w środę. Port sąsiadujący z terminalem może przyjąć gazowce o dwukrotnie większej pojemności niż polskie porty - dodano.

22.05.2024, 19:45
Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas

Rozpoczyna się budowa pierwszego połączenia energetycznego między Niemcami a Wielką Brytanią. Koszt 2,8 mld euro

Ponad 80 gości ze świata polityki, biznesu i władz świętowało 21 maja oficjalną ceremonię wmurowania kamienia węgielnego pod NeuConnect w Wilhelmshaven-Fedderwarden. Oznacza to rozpoczęcie budowy połączenia międzynarodowego NeuConnect. Ma być to kamień milowy w realizacji prywatnie finansowanego niemiecko-brytyjskiego połączenia elektroenergetycznego o wartości 2,8 mld euro (2,4 mld funtów). Jego otwarcie jest planowane na 2028 rok.

21.05.2024, 15:38
Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski

OSW: niemieckie porty morskie są w kryzysie, notują spadki przeładunków

Niemieckie porty morskie znajdują się w kryzysie; od lat ich wolumeny przeładunków są coraz niższe, w 2023 roku spadły do poziomu sprzed dwóch dekad - ocenili analitycy Ośrodka Studiów Wschodnich (OSW).

14.05.2024, 13:56
Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski

Niemieckie porty w kryzysie, a strategia ich ratowania rozczarowuje

Niemieckie porty morskie znajdują się w kryzysie. Od lat ich wolumeny przeładunków są coraz niższe, a w ubiegłym roku spadły do poziomu sprzed dwóch dekad. Przez osłabienie konkurencyjności, problemy strukturalne, zaniedbania w zakresie modernizacji i rozbudowy infrastruktury liniowej (głównie kolejowej), a także digitalizacji czy automatyzacji porty RFN tracą klientów – zarówno rodzimych, jak i zagranicznych – na rzecz rywali z państw sąsiednich.

07.05.2024, 22:31
Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski

Jeden z najnowszych kolosów OOCL zawitał do Baltic Hubu

15 marca do gdańskiego Baltic Hubu zawinął kontenerowiec OOCL Valencia. To jedna z najnowszych jednostek linii OOCL.

25.03.2024, 05:50
Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo

Wielka wpadka niemieckiej fregaty. Systemy obronne ostrzelały... amerykański dron

Jak donoszą niemieckie media, uczestniczą w operacji EUNAVFOR Aspides fregata FGS Hessen (F221) omyłkowo miała w poniedziałek ostrzelać dron należący do amerykańskich sił zbrojnych. Miało to miejsce niedługo przed tym, jak okręt wziął udział w akcji zestrzelenia bezzałogowych pojazdów należących do jemeńskich bojowników Huti.

28.02.2024, 20:35
Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski

Polskie porty mogą stracić bezpośrednie połączenie z Azją?

Maersk, jeden z największych przewoźników ogłosił, że od przyszłego roku najważniejsze linie z Azji będą kończyły kursy w głównych portach Morza Północnego. W obliczu takich zmian najbardziej zagrożony jest gdański terminal Baltic Hub.

11.02.2024, 14:11
Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski

Unijny rynek ropy naftowej. Port Gdańsk w czołówce importerów

Przez morskie terminale paliwowe przepompowano w 2023 około 2,16 mld t ropy naftowej, z czego morskie terminale Unii Europejskiej przeładowały ponad 470 mln t. Ten wynik przebiła gospodarka ChRl, która sprowadziła drogami morskimi 512 mln ton w okresie styczeń-grudzień ubr. – informuje w najnowszym raporcie Banchero Costa. Port Gdańsk znalazł się w czołówce portów UE przeładowujących ropę naftową.

11.02.2024, 10:48

Dziękujemy za wysłane grafiki.