Atak rekina w Australii. Nie żyje nastoletni surfer

Rekin rozszarpał w czwartek nastoletniego surfera w pobliżu plaży Ethel na australijskim półwyspie Yorke - poinformowała lokalna policja.

28.12.2023, 20:45

Marynarz i pasażer pod opieką satelity. Od 2024 roku poprawi się bezpieczeństwo ludzi morza i statków

Zawód marynarza na statku handlowym, rybackim, jednostce offshore czy holowniku w porcie wciąż pozostaje zawodem niebezpiecznym. Pomocy na morzu czasami wymagają również pasażerowie cruiserów, promów oraz żeglarze. Nie wszyscy użytkownicy transportu morskiego wiedzą, że od wielu lat znajdują się pod obserwacją systemów satelitarnych, a nawet pojedynczy windsurfer może liczyć na lokalizację i pomoc morskich ratowników lub załóg statków.

03.11.2023, 09:11
Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie

Grzywna dla Australijczyka, który surfował z pytonem

Australijczyk, który zyskał popularność w internecie za sprawą nagrania, gdzie widać go surfującego z pytonem, został ukarany grzywną ponad 2,3 tys. dolarów australijskich za naruszenie zasad licencji na hodowlę tego gada – podały w poniedziałek media.

18.09.2023, 19:23

Kitesurfer w potrzebie, pomogła załoga patrolowca SG-111

Funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej pomogli na Zatoce Puckiej kitesurferowi, który nie mógł o własnych siłach wrócić na ląd. Mężczyznę podjęła z wody załoga patrolowca SG-111, wchodzącego w skład Kaszubskiego Dywizjonu Straży Granicznej.

20.07.2023, 14:05

Windsurfer z Sopotu w gronie ambasadorów Energi

Paweł Tarnowski, windsurfer z Sopockiego Klubu Żeglarskiego, trzykrotny mistrz świata i mistrz Europy, został nowym ambasadorem Energi z Grupy Orlen. Dołączył dzisiaj do grupy trzynastu sportowców wspieranych przez Energę.

29.05.2023, 10:59

Kolejny sukces Polaka. Maciej Rutkowski wygrał regaty Pucharu Świata i obronił tytuł

Maciej Rutkowski z AZS Poznań rozpoczął w najlepszy możliwy dla siebie sposób batalię o obronę tytułu mistrza świata w zawodowym cyklu PWA World Tour Windsurfing. Polski windsurfer wygrał inauguracyjne zawody Pucharu Świata w slalomie rozegrane w Torbole na jeziorze Garda i objął prowadzenie w tegorocznym rankingu PWA.

16.05.2023, 09:01

Surfer zaatakowany przez rekina u wybrzeży Honolulu

58 letni surfer jest w poważnym stanie po ugryzieniu go w nogę przez rekina u wybrzeża Honolulu, poinformowały w niedzielę lokalne służby medyczne.

10.04.2023, 16:07

17-latek uratował życie kitesurferowi. Otrzymał nagrodę od prezydentów

Olaf Grodzicki, 17-letni licealista z Gdyni, został we wtorek nagrodzony przez prezydentów Sopotu i Gdyni za bohaterską postawę. Młody windsurfer pod koniec września, w trakcie treningu, uratował dryfującego w wodach Zatoki Gdański kitesurfera, który był oplątany linkami latawca i opadł z sił.

11.10.2022, 22:18

Dwa medale polskich żeglarzy w Pucharze Świata [GALERIA]

Dwa medale polskich żeglarzy w regatach Pucharu Świata o Puchar Księżniczki Zofii. W klasie 49er na trzecim miejscu ukończyła rywalizację załoga Mikołaj Staniul i Jakub Sztorch (AZS AWFiS Gdańsk), a w klasie iQFoil również brązowy medal wywalczyła Maja Dziarnowska (SKŻ Sopot). Dobrze spisali się również inni reprezentanci Polski.

09.04.2022, 21:33

Sukces Marii Rudowicz nad Gardą w klasie Techno i Techno Wind Foil

Polskie windsurferki lubią srebrny kolor nad jeziorem Garda. Niedawno Maja Dziarnowska wywalczyła drugie miejsce w regatach, które miały być mistrzostwami świata w nowej „latającej” klasie IQFoil, a ze względu na pandemię nie mogły utrzymać statusu imprezy mistrzowskiej. Podobnie stało się w miniony weekend, gdzie w miejsce mistrzostw świata klasy Techno 293, odbyły się Torbole 293 International Windsurfing Event 2020, a w ślady doświadczonej koleżanki z Kadry Narodowej poszła młoda Maria Rudowicz, stając na drugim stopniu podium

03.11.2020, 09:47