Wielkie zainteresowanie regatami na Zatoce Gdańskiej. Podsumowanie Energa Nord Cup Gdańsk 2024

7 lipca zakończyły się regaty ENERGA NORD CUP Gdańsk 2024. 19. edycja wydarzenia pobiła wszelkie dotychczasowe rekordy frekwencji. W tym roku w imprezie wzięło udział 1305 żeglarzy na 809 łódkach. Organizatorzy, AZS COSA Galion na Górkach Zachodnich i Yacht Club Gdańsk ocierają pot z czoła i oczy ze zdumienia.

09.07.2024, 11:01

Grad medali Polaków w słynnych regatach Kieler Woche

Osiem medali, w tym cztery złote zdobyli polscy żeglarze w regatach Kieler Woche. Tydzień Kiloński to jedna z najstarszych i największych imprez żeglarskich w Europie, której początki sięgają końca… XIX wieku. Żeglarski festiwal gromadzi każdego roku kilka tysięcy żeglarzy oraz miliony turystów.

26.06.2024, 20:41

Triumf Polaków na początek regat

August Sobczak i Krzysztof Królik (Chojnicki Klub Żeglarski) wygrali regaty Pucharu Europy w klasie 29er rozegrane na inaugurację Gdynia Sailing Days. Srebrny medal zdobyła załoga CWM Opti Gdynia, Igor Kawałko i Fabian Kocięda.

07.07.2023, 08:46

Gdynia Sailing Days za nami

Trwająca 17 dni 23. edycja Gdynia Sailing Days – jednych z najważniejszych regat w basenie Morza Bałtyckiego – dobiegła w niedzielę końca. Na starcie stanęło ponad 600 zawodników, którzy wzięli udział w 20 żeglarskich wydarzeniach. Do tego doszły imprezy towarzyszące, jak chociażby Polboat Yachting Festival, na plaży w Gdyni Śródmieściu działała strefa KINDER Joy of moving.

24.07.2022, 19:00

Energa 77 Racing podsumowuje sezon żeglarski

Energa 77 Racing kończy krajowy sezon żeglarski z kompletem zwycięstw. Team Piotra Tarnackiego, wspierany od tego roku przez Energę z Grupy ORLEN, wygrał m.in. trzy rundy Pucharu Polski, Mistrzostwa Polski oraz regaty Pucharu Europy. Żeglarze z Gdańska rozpoczynają już przygotowania do Mistrzostw Świata 2021 w klasie Micro i obrony 10. tytułu.

16.09.2020, 09:55

Energa 77 Racing Mistrzem Polski Micro Orlen Cup 2020

Energa 77 Racing wygrywa Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Micro Orlen Cup 2020 w Płocku. Piotr Tarnacki ze swoim teamem zwyciężył we wszystkich wyścigach. To 15. tytuł Mistrza Polski w jego żeglarskiej karierze.

14.09.2020, 12:53

Prezes Polskiego Związku Żeglarskiego: Nasz kraj regatami stoi

Prezes Polskiego Związku Żeglarskiego podkreślił, że Polska jest jednym z nielicznych krajów, w których odbywają się zawody. „Wykorzystujemy każdą szansę, bo nie chcemy, żeby sportowcy trenowali bez celu. Nasz kraj regatami stoi” - przyznał Tomasz Chamera.

07.09.2020, 11:45

ME w klasie Finn – triumf Węgra Berecza, Kula 16. w Gdyni

Węgier Zsombor Berecz został w Gdyni mistrzem Europy w olimpijskiej klasie Finn. To pierwszy triumf w tej imprezie 34-letniego żeglarza. Drugi był Brytyjczyk Giles Scott, a trzeci Hiszpan Joan Cardona Mendez. Najlepszy z Polaków Piotr Kula (GKŻ Gdańsk) zajął 16. lokatę.

06.09.2020, 19:30

Energa 77 Racing wygrywa Volvo Gdynia Sailing Days w klasie Micro

Piotr Tarnacki ze swoim teamem 77 Racing niepokonany. Podczas Volvo Gdynia Sailing Days zdecydowanie wygrał zawody Euro Micro. Ze względu na panującą pandemię Covid-19 zaplanowane w tym czasie mistrzostwa świata nie mogły się odbyć i organizatorzy zdecydowali o zmianie rangi zawodów.

30.08.2020, 14:12

Żeglarska młodzież zawładnęła Gdynią. Znamy zwycięzców Pucharu Trenerów w ramach Volvo Gdynia Sailing Days

Pierwsza część 21. edycji Volvo Gdynia Sailing Days za nami. W środę poznaliśmy zwycięzców rozegranych w klasie Optimist zawodów Kinder Joy of Moving Puchar Trenerów grupy B - najlepszy w gronie 120 zawodników (z 16 klubów) do 13 lat okazał się Wit Dmuchowski.

20.08.2020, 08:49