• <
APART_HOTEL_1100x200_gif_2024
nauta_2024
Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas

Steinhoff: Fuzja Orlenu z Lotosem to przykład braku odpowiedzialności

Fuzja Orlenu z Lotosem to przykład braku odpowiedzialności i niewystarczających kwalifikacji - ocenia były wicepremier Janusz Steinhoff. NIK, w opublikowanym w poniedziałek raporcie nt. transakcji uznała, że aktywa Lotosu sprzedano w cenie zaniżonej co najmniej o 5 mld zł.

05.02.2024, 20:58
Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas

Pierwsza edycja konferencji Green Energy Tricity zakończona sukcesem

Wrzesień zakończył się jednym z ważniejszych wydarzeń dla biznesu - pierwszą edycją konferencji Green Energy Tricity (GET), która w dniach 26-27 września przekazała przedsiębiorcom takie tematy, jak: odnawialne źródła energii w kontekście technologicznym, magazynowanie ciepła, transformacja energetyczna mająca przynosić przedsiębiorcom zyski i oszczędności, technologia wodorowa i energetyka wiatrowa, obniżanie śladu węglowego w firmach czy obniżenie rosnących kosztów energii.

04.10.2023, 14:50
Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas

Otwarcie Baltic Pipe. Jak uruchomienie gazociągu komentują politycy?

Już dzisiaj (27 września) symbolicznie uruchomiono przesył w gazociągu Baltic Pipe w Budnie k. Goleniowa (Zachodniopomorskie). Symbolicznego odkręcenia zaworu na gazociągu dokonali prezydent Andrzej Duda, premier Danii Mette Frederiksen i premier Mateusz Morawiecki. Co o gazociągu Baltic Pipe mówili politycy z kraju i ze świata?

27.09.2022, 11:25
Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas

Polacy na razie nie odczują skutków przykręcenia kurka przez Gazprom. PGNiG nie wyklucza dochodzenia roszczeń wobec rosyjskiej spółki

Polskie gospodarstwa domowe w krótkiej perspektywie nie muszą się obawiać skutków przykręcenia kurka z gazem przez rosyjski Gazprom. Polska od dawna przygotowywała się bowiem na taki scenariusz, prowadząc politykę dywersyfikacji. Uruchomienie 1 października gazociągu Baltic Pipe ma umożliwić pełne uniezależnienie się od błękitnego surowca z Rosji, choć analitycy Banku Pekao zauważają, że nie mamy jeszcze zakontraktowanych dostaw

29.04.2022, 09:18
Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki

Odnawialne źródła mogą zastąpić atom?

Za trzy lata błękitny surowiec ze złóż na Morzu Północnym popłynie do Polski gazociągiem Baltic Pipe. Ta inwestycja – podobnie jak rozbudowa gazoportu w Świnoujściu – znacząco pozwoli uniezależnić się od dostaw gazu z Rosji i poprawi krajowe bezpieczeństwo energetyczne. Pozostałe kluczowe inwestycje w obszarze energetyki zależeć będą od długoterminowej strategii. – Potrzebujemy jak najszybciej przyjąć politykę energetyczną na następne 15–20 lat – podkreśla Janusz Steinhoff, były minister gospodarki. Chodzi przede wszystkim

31.10.2019, 08:29
Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki

Specjalizacja i współpraca ze światowym przemysłem szansą dla polskich stoczni

Powinnością rządu jest wspieranie przemysłu stoczniowego, a najlepszym narzędziem służącym realizacji tego celu byłyby niskie ceny energii – ocenia Janusz Steinhoff, były minister gospodarki i wicepremier w rządzie Jerzego Buzka. Sektor stoczniowy – jako jedna z branż energochłonnych – dotkliwie odczuwa w kosztach podwyżki cen energii. Były wicepremier podkreśla też, że szansą dla polskich stoczni jest specjalizacja, np. dalszy rozwój w produkcji jachtów, i kooperacja ze światowym przemysłem na wzór przemysłu motoryzacyjne

17.09.2019, 07:26
Prawo Morskie, Finanse Morskie, Ekonomia Morska

Bez aresztu dla b. prezesa Lotosu ws. wyrządzenia spółce znacznej szkody

Gdański sąd zdecydował w czwartek, że były prezes Lotosu podejrzany o wyrządzenie tej spółce znacznej szkody majątkowej, nie zostanie tymczasowo aresztowany. Chciała tego prokuratura argumentując wniosek obawą matactwa oraz surową karą grożącą podejrzanemu.

31.01.2019, 20:51
Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski

Górnictwo wymaga inwestycji, by utrzymać wydobycie; konieczny import węgla

Przy obecnej koniunkturze polskie kopalnie mogłyby rentownie wydobywać i sprzedawać więcej węgla, niż są dziś w stanie wydobyć. Aby utrzymać wydobycie, górnictwo wymaga inwestycji, które nie wyeliminują jednak rosnącego importu węgla – wskazują eksperci i szefowie górniczych spółek.

27.11.2017, 10:50
Edukacja Morska, Nauka, Szkoły Morskie, Praca na Morzu

Przedsiębiorcy: Sektor MSP obawia się o swoją przyszłość w Europie

Obserwując Europę i znaczenie sektora małej i średniej przedsiębiorczości, można mieć obawy, czy ta grupa, jeżeli zostanie pozostawiona sama sobie, nie będzie ciążyła do ubogiej części społeczeństwa – ocenił szef Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach Tadeusz Donocik.

18.10.2017, 11:25
Prawo Morskie, Finanse Morskie, Ekonomia Morska

Katowice: VII Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw

To przedsiębiorcom Polska zawdzięcza największe sukcesy po 1989 r. – powiedział wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. Uczestniczy on w zainaugurowanym w środę w Katowicach VII Europejskim Kongresie Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

18.10.2017, 09:23

Dziękujemy za wysłane grafiki.