• <
mewo_2022
nauta_2024
Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki

Pomyślne testy zintegrowanego systemu nawigacji dla brytyjskiego krewniaka "Miecznika", fregaty typu 31

Jako część zespołu T31 Missions Systems kierowanego przez firmę Thales, Anschütz dostarczy w tym roku pierwsze, zintegrowane stanowisko dowodzenia wraz z systemem nawigacji (Warship Integrated Navigation and Bridge System, WINBS) dla okrętów budowanych przez Babcock, fregat typu 31, opartych na platformie Arrowhead 140. Urządzenie pomyślnie przeszło test akceptacji fabrycznej (Factory Acceptance Test FAT).

26.01.2024, 21:42
Edukacja Morska, Nauka, Szkoły Morskie, Praca na Morzu

Szkoła Morska otrzymała certyfikat uznania od armii USA

Szkoła Morska w Gdyni otrzymała ostatnio bardzo ważny dokument.

25.03.2023, 22:07
Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas

Kto jest kim w polskim offshore? Vulcan Training: Rozszerzamy ofertę dla branży wiatrowej

W Polsce funkcjonuje jeden z unikatowych ośrodków szkoleniowych w skali europejskiej - Vulcan Training & Consultancy. Pracownicy branży oil&gas oraz morskiej energetyki wiatrowej mogą w centrum w Szczecinie zdobyć nowe umiejętności i podnieść kompetencje. Szkolenia pozwalają pracownikom działającym w branży morskiej wrócić bezpiecznie do domu.

04.09.2022, 21:40
Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas

Jak wydostać się z tonącego helikoptera? Vulcan szkoli Lotos Petrobaltic

W ubiegłym tygodniu Centrum Szkoleniowe Vulcan przeprowadziło pierwsze specjalistyczne szkolenia offshore dla zespołu Lotos Petrobaltic. Ekipy konsorcjum pracujące na platformach wiertniczych będą przyjeżdżać do szczecińskiego centrum na specjalistyczne szkolenia.

27.07.2022, 23:00
Edukacja Morska, Nauka, Szkoły Morskie, Praca na Morzu

Szkoła Morska przygotowuje do bezpiecznej pracy w offshore. W kwestii regulacji prawnych wciąż jest wiele luk

Polskie przepisy regulujące bezpieczeństwo przyszłych pracowników farm morskich są zawieszone w próżni. Opracowania wymagają również regulacje użytkowania i wprowadzenia sprzętu do pracy w polskiej strefie ekonomicznej na Bałtyku. – Administracja morska musi stworzyć stały algorytm ekspertyzy, który będzie obiektywny i przede wszystkim obejmie wysokie standardy bezpieczeństwa. Nie powinniśmy dopuścić ,by te przepisy w podstawowej wersji stworzyli inwestorzy. Koszty wynikające z wypadków na morzu przez niedotrzymanie rygorów bezp

10.11.2021, 11:17
Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas

Van Oord zamawia Mega Jack-Up do instalacji morskich turbin wiatrowych o mocy 20 MW

Van Oord zamówił nowy, ekologiczny statek instalacyjny, który będzie mógł pracować na metanolu i instalować turbiny wiatrowe o mocy do 20 MW. Inwestycja wpisuje się w rosnące światowe zapotrzebowanie na morskie farmy wiatrowe. Statek zostanie zwodowany w 2024 roku.

04.10.2021, 09:10
Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski

Michelin zobowiązuje się do wysyłki opon na statkach towarowych napędzanych żaglami

Producent opon Michelin zgodził się na wysyłkę części swojego asortymentu przy użyciu dwóch statków towarowych z napędem żaglowym, zaprojektowanych przez francuskiego armatora Neoline.

16.02.2021, 13:33
Edukacja Morska, Nauka, Szkoły Morskie, Praca na Morzu

Szkoła Morska w Gdyni: „jest deklaracja, jesteśmy gotowi”

Szczęśliwie dla naszego regionu, Gdynia stanie się wkrótce zasadniczym portem obsługującym polskie (i nie tylko), morskie farmy wiatrowe. Długo czekaliśmy na tę deklarację, ale teraz wszystko stało się jasne. Jest zielone światło, zaraz popłynie ekologiczny prąd.

01.10.2020, 13:33
Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo

Premier: nie można poświęcić zdrowia Polek i Polaków dla wyników gospodarczych

Nasza walka z koronawirusem nadal trwa, ale nawet przez chwilę nie przestajemy wierzyć, że nie można poświęcić zdrowia Polek i Polaków dla wyników gospodarczych - napisał w piątek na Facebooku premier Mateusz Morawiecki.

29.05.2020, 08:55
Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo

ORP Ślązak od środka, czyli części składowe Systemu Dowodzenia, najnowocześniejszego okrętu Marynarki Wojennej RP

Rok 2019 jest przełomowy dla Marynarki Wojennej. W dniu 28 listopada, czyli w rocznicę jej powstania, odbędzie się podniesienie bandery na zbudowanym dla niej okręcie patrolowym ORP Ślązak. Przy tej okazji, warto zwrócić uwagę na okrętowy System Dowodzenia, a konkretnie na jego części składowe, czyli Zintegrowany System Nawigacyjny i Zintegrowany System Łączności. Za dostawę wymienionych elementów, uruchomienie i zdanie w testach portowych i morskich odpowiedzialna była spółka Enamor.

28.11.2019, 11:58

Dziękujemy za wysłane grafiki.