mewo_2022
nauta_2024
Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie

Sukces polskich żeglarzy w mistrzostwach Europy w klasie 29er

W mistrzostwach Europy w klasie 29er, które odbyły się w ramach 25. edycji Gdynia Sailing Days, Polacy wywalczyli cztery złote oraz brązowy medal, zajęli także dwa pierwsze miejsca w klasyfikacji generalnej. - Nie pamiętam, aby przedstawiciele jakiegoś kraju tak zdominowali mistrzowskie regaty – powiedział trener kadry Kajetan Jabłoński.

08.07.2024, 20:23

Polacy gotowi na Mistrzostwa Europy klasy 29er podczas Gdynia Sailing Days

138 załóg z 25 krajów, w tym 18 polskich duetów, stanie na starcie mistrzostw Europy w klasie 29er, które odbywają się w ramach 25. edycji żeglarskiego festiwalu Gdynia Sailing Days. Pierwsze wyścigi zaplanowano na środę, medaliści wyłonieni zostaną w poniedziałek 8 lipca.

02.07.2024, 22:34

Gdynia Sailing Days – blisko tysiąc żeglarzy na Zatoce Gdańskiej

Blisko tysiąc żeglarzy weźmie udział w regatach Gdynia Sailing Days. W programie 25., jubileuszowej edycji imprezy, która rozpocznie się w sobotę, zaplanowano rywalizację w 15. klasach, zajęcia dla dzieci jako element programu PGE PolSailing oraz targi Polboat Yachting Festival.

28.06.2024, 20:11

Grad medali Polaków w słynnych regatach Kieler Woche

Osiem medali, w tym cztery złote zdobyli polscy żeglarze w regatach Kieler Woche. Tydzień Kiloński to jedna z najstarszych i największych imprez żeglarskich w Europie, której początki sięgają końca… XIX wieku. Żeglarski festiwal gromadzi każdego roku kilka tysięcy żeglarzy oraz miliony turystów.

26.06.2024, 20:41

Rok 2023 w polskim żeglarstwie: ostatnia prosta przed Igrzyskami

Cztery kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich Paryż 2024, medale imprez rangi mistrzowskiej zarówno wśród seniorów, jak i w kategoriach młodzieżowych, dominacja światowa polskich żeglarzy z niepełnosprawnościami, ponadto sukcesy organizacyjne – rok 2023 dla polskiego żeglarstwa z pewnością był okresem pełnym wyzwań. "Czy był to rok udany? Nigdy nie jest tak dobrze, aby nie mogło być jeszcze lepiej", mówi Tomasz Chamera, prezes Polskiego Związku Żeglarskiego.

30.12.2023, 20:46

Samba do Brasil polskich żeglarzy. Dwa złota w mistrzostwach świata

Stanisław Trepczyński w windsurfingowej klasie iQFoil oraz załoga Ewa Lewandowska i Julia Żmudzińska w klasie 29er ze złotymi medalami Młodzieżowych Mistrzostw Świata World Sailing. Bardzo dobrze spisali się też inni biało-czerwoni zajmując miejsca w czołówce. W klasyfikacji Pucharu Narodów Polska uplasowała się na wysokim 5 miejscu. Regaty odbyły się w Buzios w Brazylii.

17.12.2023, 17:28

MP w żeglarstwie – 450 zawodników ścigało się na Zatoce Puckiej

Około 450 żeglarzy z 53 klubów rywalizowało w Pucku w mistrzostwach Polski klas nieolimpijskich. W czwartek na Zatoce Puckiej rozpocznie się krajowy czempionat w konkurencjach olimpijskich.

03.09.2023, 21:22

Triumf Polaków na początek regat

August Sobczak i Krzysztof Królik (Chojnicki Klub Żeglarski) wygrali regaty Pucharu Europy w klasie 29er rozegrane na inaugurację Gdynia Sailing Days. Srebrny medal zdobyła załoga CWM Opti Gdynia, Igor Kawałko i Fabian Kocięda.

07.07.2023, 08:46

Prawie 500 żeglarzy na otwarciu sezonu w Krynicy Morskiej

Kilkuset zawodników i zawodniczek rywalizowało w Krynicy Morskiej w regatach o Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego, które tradycyjnie już otwierają sezon żeglarski w Polsce. Regaty przeprowadzono na Zalewie Wiślanym, a o medale i punkty kwalifikacyjne do regat rangi mistrzostw świata i Europy walczyli przedstawiciele klas nieolimpijskich.

22.05.2023, 14:15

Znamy nominowanych do „Kryształowych Żagli”

Kapituła Nagrody Pomorskiego Związku Żeglarskiego wyłoniła 5 listopada nominowanych do „Kryształowych Żagli”. Laureatów poznamy 27 listopada.

06.11.2021, 07:50