• <
APART_HOTEL_1100x200_gif_2024
nauta_2024
Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie

Polki rozpoczynają żeglarskie mistrzostwa świata. W tle walka o Igrzyska Olimpijskie

Agata Barwińska (SSW MOS Iława) oraz Wiktoria Gołębiowska (UKŻ Wiking Toruń) w najbliższy piątek rozpoczynają rywalizację w Mistrzostwach Świata klasy ILCA 6. Regaty odbędą się w Mar del Plata w Argentynie i potrwają do środy 10 stycznia. Stawką są medale, ale w tle toczy się wewnętrzna rywalizacja o imienną przepustkę na Igrzyska Olimpijskie Paryż 2024.

04.01.2024, 12:24

Polscy żeglarze z wicemistrzostwem Europy!

Polska drużynowym wicemistrzem Europy w klasie Optimist! Po pokonaniu w półfinale faworyzowanej Chorwacji, w finale biało-czerwoni musieli uznać wyższość Italii, ale do kraju wracają z jednym z największych sukcesów polskiego Optimista w ostatnich latach! Regaty rozegrano w Loosdrecht w Holandii.

30.08.2023, 19:40

Windsurfer z Sopotu w gronie ambasadorów Energi

Paweł Tarnowski, windsurfer z Sopockiego Klubu Żeglarskiego, trzykrotny mistrz świata i mistrz Europy, został nowym ambasadorem Energi z Grupy Orlen. Dołączył dzisiaj do grupy trzynastu sportowców wspieranych przez Energę.

29.05.2023, 10:59

Kolejny test polskich żeglarzy przed walką o Igrzyska Olimpijskie

Prawie 700 żeglarzy i żeglarek rozpocznie w poniedziałek rywalizację w regatach Pucharu Świata French Olympic Week. W Hyeres na Lazurowym Wybrzeżu wystartuje 30 reprezentantów Polski. Będzie to dla nich kolejna impreza przygotowawcza do rozpoczynającej się w tym roku batalii o kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich Paryż 2024.

23.04.2023, 13:27

Polscy żeglarze mistrzami świata i Europy

Medalowe żniwa polskich windsurferów w mistrzostwach świata i Europy. 1 złoty i dwa srebrne medale Polacy wywalczyli we francuskim Breście, gdzie rozegrano mistrzostwa Europy juniorów i juniorów młodszych w olimpijskiej klasie iQFoil. Zaś na Cyprze odbyły się mistrzostwa świata w klasie Techno293 i tam Polacy zdobyli 4 medale – 1 złoty, 1 srebrny i 2 brązowe! Ponadto, Piotr Myszka i Ewa Jodłowska zasiądą w nowych władzach międzynarodowego stowarzyszenia klasy iQFoil. To był ważny i pełen sukcesów tydzień dla polskiego windsurfing

05.11.2022, 21:00

Regaty Pucharu Świata. Julia Damasiewicz wygrywa w kitesurfingu [ZDJĘCIA]

Julia Damasiewicz (AZS Poznań/PGE Sailing Team Poland) wygrała pierwsze w tym sezonie regaty Pucharu Świata w olimpijskiej konkurencji Formula Kite. Regaty z cyklu KiteFoil World Series zostały rozegrane w Austrii. Wśród mężczyzn świetne szóste miejsce zajął Jakub Jurkowski (AZS Poznań).

22.06.2022, 12:11

Julia Damasiewicz młodzieżową wicemistrzynią świata w kitesurfingu

Julia Damasiewicz młodzieżową wicemistrzynią świata w olimpijskiej konkurencji Formula Kite! To jedyny medal dla Polski w regatach rozegranych w Omanie. Wystartowało w nich 433 żeglarzy i żeglarek z 56 krajów. Medale rozdano w 11 żeglarskich konkurencjach, w siedmiu z nich startowali reprezentanci Polski. Polska zajęła też wysokie 7 miejsce w klasyfikacji Pucharu Narodów.

18.12.2021, 21:40

Julia Damasiewicz mistrzynią świata juniorek w kitesurfingu. Całe podium biało-czerwone!

Julia Damasiewicz (AZS Poznań) mistrzynią świata do lat 19 w konkurencji Formula Kite Foil! Srebrny medal wywalczyła Magdalena Woyciechowska (Sopocki Klub Żeglarski), a na najniższym stopniu podium stanęła Nina Arcisz (Sopocki Klub Żeglarski)!

20.07.2021, 16:00

Gdynia Sailing Days. Pierwszy etap za nami

Piotr Trella (MKŻ Arka Gdynia) mistrzem Polski juniorów młodszych w klasie O’pen Skiff, w rozgrywkach Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej triumf załogi Olsztyńskiego Klubu Żeglarskiego, w klasie Micro najlepsza okazała się załoga 77 Racing Gdańsk, a w klasie Delphia 24OD triumfowała załoga MKS Marina Szczecin – to najważniejsze wyniki pierwszego etapu Gdynia Sailing Days. Regaty rozpoczęły się w piątek w Gdyni i potrwają do 18 lipca.

04.07.2021, 23:04

Magdalena Kwaśna 5 w mistrzostwach świata klasy Laser Radial

Magdalena Kwaśna piątą zawodniczką mistrzostw świata klasy Laser Radial! To największy sukces zawodniczki Chojnickiego Klubu Żeglarskiego w karierze! Druga z Polek, Agata Barwińska (SSW MOS Iława), zajęła w Australii 23 miejsce. Mistrzynią świata została Marit Bouwmeester z Niderlandów. Na starcie stanęło 105 zawodniczek.

28.02.2020, 12:18