Przed nami druga runda Mazda Odyssey Warszawskiej Ligi Żeglarskiej i znów zapowiada się ekscytująco.

Mazda Odyssey Warszawska Liga Żeglarska powraca!

Przed nami druga runda Mazda Odyssey Warszawskiej Ligi Żeglarskiej i zapowiada się znów ekscytująco!

04.07.2023, 14:45

Trójmiejska Liga Żeglarska 2022 zakończona

Balex Trójmiejska Liga Żeglarska to połączenie sportowej rywalizacji z aspektami szkoleniowymi i biznesowymi. Każdej rundzie regat towarzyszy szkolenie teoretyczne oraz trening praktyczny, a dodatkowo załogi mają do dyspozycji jachty niemal przez cały sezon, zatem intensywnie trenują pomiędzy regatami. Taki format projektu sprawia, że środowisko biznesowe ma możliwość integracji, rozwoju kompetencji i grupowej motywacji na wodach Zatoki Gdańskiej, co stanowi unikalny wyróżnik na mapie Polski.

22.09.2022, 09:20

Volvo Gdynia Sailing Days - klasa 470 rozpoczęła walkę o medale MP

Drugi tydzień zmagań 21. edycji regat Volvo Gdynia Sailing Days rozpoczęli żeglarze w olimpijskiej klasie 470, którzy rywalizują o medale mistrzostw Polski. Pod nieobecność etatowej triumfatorki tych regat, kontuzjowanej sterniczki Agnieszki Skrzypulec (SEJK Pogoń Szczecin), na czele po trzech poniedziałkowych wyścigach plasują się Seweryn Wysokiński (Centrum Sportów Wodnych Opty Ustka) i Hanna Dzik (YKP Gdynia).

25.08.2020, 08:34

Znamy mistrzów Polski w klasach nieolimpijskich

Mistrzostwa Polski klas nieolimpijskich oraz juniorów w olimpijskiej klasie RS:X zakończone. Bazą regat było Narodowe Centrum Żeglarstwa w Górkach Zachodnich w Gdańsku. Wystartowało w nich prawie 300 zawodników i zawodniczek.

02.09.2019, 03:52

Morskie Żeglarskie Mistrzostwa Polski – rywalizacja już trwa

Uroczyste otwarcie Morskich Żeglarskich Mistrzostw Polski ORC Załóg Dwuosobowych odbyło się w środę o godz. 10:00. Bazą regat jest sopocka marina, a w inauguracji zawodów wzięli udział przedstawiciele startujących załóg oraz zaproszeni goście.

08.08.2019, 04:24

Eliminacje do Ekstraklasy Żeglarskiej w Sopocie

Już w ten weekend powrócą emocje towarzyszące rozgrywkom Polskiej Ligi Żeglarskiej. Pierwsze regaty sezonu 2019 odbędą się w Sopocie i będą kwalifikacjami do Ekstraklasy. Najlepsze 4 załogi dołącza do elitarnej ósemki załóg w Ekstraklasie, pozostałe załogi będą uczestniczyć w regatach 1 Ligi. Organizatorzy zapraszają na molo w Sopocie lub przed ekrany komputerów, gdzie będzie można oglądać regaty na żywo. Na profilu facebookowym Polskiej Ligi Żeglarskiej prowadzona będzie relacja z wyścigów, z komentarzem, wywiadami oraz analizam

17.05.2019, 14:54

Czołowi zawodnicy podsumowali zakończony sezon Ekstraklasy

Po emocjonującej dwudniowej walce w Sopocie Olsztyński Klub Żeglarski wygrał decydujące starcie w NostriMaris Polskiej Ekstraklasie Żeglarskiej i został nowym klubowym mistrzem Polski PZŻ. Srebrny medal zdobył PZU Jeziorak Yacht Club, a na najniższym stopniu podium stanęła SEJK Pogoń Szczecin. Czołowi zawodnicy podsumowali zakończony sezon.

14.09.2018, 16:33

Olsztyński Klub Żeglarski Klubowym Mistrzem Polski!

Zwycięzcą finałowej rundy Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej został Olsztyński Klub Żeglarski, zdobywając tym samym tytuł Klubowego Mistrza Polski 2018. Wicemistrzem kraju został Jeziorak Yacht Club, a na najniższym stopniu podium uplasowała się załoga SEJK Pogoń Szczecin

10.09.2018, 12:25

Wielkie emocje przed finałem Ekstraklasy

Czas na decydujące starcie w NostriMaris Polskiej Ekstraklasie Żeglarskiej. W weekend w Sopocie 4. runda regat wyłoni Klubowego Mistrza Polski. A największe szanse na końcowe zwycięstwo mają prowadząca w klasyfikacji załoga Olsztyńskiego Klubu Żeglarskiego oraz znajdujące się tuż za nim PZU Jeziorak Yacht Club i SEJK Pogoń Szczecin.

08.09.2018, 18:04