• <
APART_HOTEL_1100x200_gif_2024
nauta_2024
Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki

W Chinach odbył się chrzest kolejnego kontenerowca dla CMA CGM napędzanego LNG

Na terenie chińskiej stoczni Jiangnan, należącej do koncernu China State Shipbuilding Corporation (CSSC) , odbyła się ceremonia nowego kontenerowca dla CMA CGM. Nowy nabytek francuskiego giganta żeglugi, CMA CGM Big Sur, należy do zamówionej serii niskoemisyjnych jednostek napędzanych LNG.

14.08.2024, 12:30
Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski

Grupa Azoty chce odgrywać istotną rolę w imporcie amoniaku do Unii Europejskiej

Grupa Azoty jest zainteresowana importem amoniaku, jego zakupy grupa planuje po zakończeniu rutynowego remontu systemu rozładunkowego, czyli od października 2024 roku - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

14.08.2024, 12:21
Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki

MSC zamawia w Chinach 12 statków napędzanych LNG

Mediterranean Shipping Company (MSC) złożył zamówienie w chińskiej stoczni Zhoushan Changhong International Shipbuilding na budowę 12 dużych kontenerowców dwupaliwowych, o pojemności 19 000 TEU. Wyróżniać je ma napęd LNG. To kolejny kontrakt między oboma podmiotami na statki napędzane gazem ziemnym.

12.08.2024, 12:05
Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki

"The Future is Here". Höegh Autolines wprowadza do swojej floty największy i najbardziej przyjazny środowisku statek do przewozu samochodów

Przewoźnik zajmujący się transportem samochodów Höegh Autolines chwali się przejęciem od chińskiej stoczni China Merchants Heavy Industry w Jiangsu pierwszego statku z nowej serii Höegh Aurora. Ma to być przełomowa jednostka typu PCTC, przeznaczona do transportu samochodów osobowych i ciężarowych.

08.08.2024, 12:49
Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski

Największy na świecie statek do przewozu pojazdów Höegh Aurora gotowy do wyruszenia w dziewiczy rejs

Nowy nabytek firmy Höegh Autoliners, Höegh Aurora, niedługo rozpocznie działalność komercyjną po ceremonii chrztu. Ma to być obecnie największy na świecie statek do przewozu samochodów osobowych i ciężarowych (PCTC). Oprócz swoich rozmiarów ma wyróżniać się właściwościami, wpisanymi w wizję dekarbonizacji żeglugi.

05.08.2024, 13:20
Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas

Wodorowa Norwegia. Wodór na lądzie i na morzu szansą dla polskich hubów

Norwegia planuje wdrożyć niskoemisyjny i zielony wodór na dużą skalę we wszystkich trudnych do dekarbonizacji sektorach w kraju oraz wesprzeć transformację energetyczną w Europie i na świecie. Zarówno unijna jak i norweska strategia wodorowa, uznają ten surowiec za niezbędny do osiągnięcia społeczeństwa o zerowej emisji netto do 2050 r. W Polsce mamy strategię, kilka dolin wodorowych i parę stacji tankowania szarym wodorem.

04.08.2024, 18:58
Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski

Alfa Laval pionierem zrównoważonego transportu morskiego

Alfa Laval napędza przemysł morski na drodze do dekarbonizacji dzięki swoim technologiom, rozwiązaniom i doświadczeniu w obsłudze paliw. Oferta Alfa Laval dla przemysłu morskiego wykracza poza pojedyncze zastosowanie lub rodzaj paliwa. Firma wprowadza innowacje i poszerza swoją ofertę rozwiązań zarówno dla istniejących, jak i pojawiających się paliw alternatywnych, w tym LNG, LPG, biopaliw, metanolu i amoniaku.

23.07.2024, 11:59
Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas

Grupa Azoty chce rosnąć szybciej niż rynek

W tym roku popyt na nawozy wróci do poziomu z lat 2020-2021. Chcemy na tym zyskać więcej niż konkurencja – powiedział w czwartkowym wydaniu "Rzeczpospolitej" Hubert Kumola, prezes Grupy Azoty Puławy, wiceprezes Grupy Azoty.

18.07.2024, 12:24
Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas

Niemcy budują morski terminal wodorowy

Dwie niemieckie firmy podpisały porozumienie w sprawie realizacji projektu „H2-Import-Terminal Lubmin” – pierwszego na świecie pływającego terminala importowego do konwersji zielonego amoniaku na zielony wodór.

08.07.2024, 13:22
Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas

Orlen o rynku wodoru: priorytetami więcej OZE do produkcji wodoru i wsparcie państwa

Większa dostępność OZE do produkcji wodoru oraz wsparcie państwa dla odchodzenia od produkcji wodoru w oparciu o paliwa kopalne - to priorytety działań, na jakie wskazuje Orlen w opublikowanym w poniedziałek raporcie o perspektywach rynku wodoru do 2040 r.

01.07.2024, 15:54

Dziękujemy za wysłane grafiki.