Polscy żeglarze na olimpiadzie [materiał aktualizowany]

W klasie 49erFX Polki na 14. pozycji po pierwszym dniu.

28.07.2024, 19:09

Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki wicemistrzami Europy w klasie 49er

Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki (AZS AWFiS Gdańsk / AZS Poznań) wywalczyli srebrny medal mistrzostw Europy w olimpijskiej żeglarskiej klasie 49er! W klasie 49erFX bardzo dobrze zaprezentowały się Aleksandra Melzacka i Sandra Jankowiak (YKP Gdynia / AZS Poznań), które ukończyły rywalizację na wysokim 5 miejscu. Polki nie wywalczyły jednak kwalifikacji olimpijskiej dla kraju. W rywalizacji juniorów brązowy medal zdobyła załoga Gabriela Czapska i Hanna Rajchert (TS Spójnia Warszawa).

13.11.2023, 20:30

PŚ w Genui: 7. miejsce Tadeusza Kubiaka oraz Agnieszki Skrzypulec i Jolanty Ogar

Tadeusz Kubiak zajął 7. miejsce w klasie Laser Standard, a Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar ukończyły rywalizację na tej samej pozycji w klasie 470 podczas żeglarskiego Pucharu Świata klas olimpijskich w Genui.

21.04.2019, 22:30

PŚ w Genui: Troje Polaków w wyścigach medalowych

Zajmujący 5. miejsce w klasie Laser Standard Tadeusz Kubiak oraz znajdujące się na 7. pozycji w klasie 470 Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar zakwalifikowali się do niedzielnych wyścigów medalowych na żeglarskim Pucharze Świata klas olimpijskich w Genui.

21.04.2019, 10:02