• <
mewo_2022
nauta_2024
Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki

Ruszyła cyfrowa rewolucja sektora MŚP. Inauguracja Pomorskiego Hubu Innowacji Cyfrowych

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna wraz z Partnerami otworzyła w Gdańskim Parku Naukowo – Technologicznym nowy rozdział cyfrowej gospodarki. Inauguracja Pomorskiego Hubu Innowacji Cyfrowych otworzyła dostęp do bezpłatnych, specjalistycznych usług związanych z wdrożeniem innowacji cyfrowych dla małych i średnich przedsiębiorstw.

17.05.2024, 11:28
Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo

Bezpieczeństwo morskie: klucz do stabilności. Międzynarodowe seminarium w Brukseli

W Królewskiej Akademii Wojskowej w Brukseli odbyło się 16 kwietnia seminarium na temat bezpieczeństwa morskiego. Wydarzenie zorganizowała prezydencja Belgii w Radzie Unii Europejskiej we współpracy z Centrum Studiów nad Bezpieczeństwem i Obronnością (Studiecentrum voor Veiligheid en Defensie, SCVD). Eksperci omówili kilka kluczowych obszarów morskich, w których należy zabezpieczyć interesy UE: Morze Północne, Morze Śródziemne, Zatokę Gwinejską i Morze Czarne.

19.04.2024, 15:05
Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo

Koniec półrocznej misji. Kościuszko wraca do domu [GALERIA]

Od stycznia do czerwca polska fregata rakietowa typu Oliver Hazard Perry ORP Gen. Tadeusz Kościuszko wchodziła w skład Stałego Zespołu Okrętów NATO Grupa 1 (Standing NATO Maritime Group 1, SNMG-1). 29 czerwca okręt wrócił do Portu Wojennego Gdynia, gdzie czekał na niego komitet powitalny.

29.06.2023, 20:31
Ekologia Morska, Ochrona Bałtyku, Rybołówstwo

Ministerstwo: na Odrze znów mogą wystąpić złote algi

Zespół Zarządzania Kryzysowego Ministerstwa Klimatu i Środowiska wydał kolejne rekomendacje na temat możliwości wystąpienia złotych alg w Odrze, które w zeszłym roku spowodowały masowy pomór ryb i zatrucie rzeki.

20.06.2023, 20:23
Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo

Wysadzenie tamy w Nowej Kachowce zanieczyściło tyle wody pitnej, ile świat zużywa przez dwa dni

Ilość wody, która stała się nieprzydatna do użycia po wysadzeniu przez Rosjan zapory na Dnieprze, wystarczyłaby do "pojenia całego świata przez dwa dni", ocenił szef administracji ukraińskiego obwodu chersońskiego Ołeksandr Prokudin.

13.06.2023, 09:53
Ekologia Morska, Ochrona Bałtyku, Rybołówstwo

Opinia w sprawie wpływu awarii Czajki na wody ujścia Wisły i Zatoki Gdańskiej

Uwzględniając stopień rozcieńczenia, korzystny wpływ budowli hydrotechnicznych oraz przebiegające w Wiśle procesy samooczyszczania można postawić hipotezę, że wpływ analizowanej sytuacji awaryjnej dla wód rejonu Gdańska będzie pomijalnie mały w odniesieniu do większości wskaźników zanieczyszczeń – to najważniejszy wniosek z pierwszej opinii przygotowanej dla Związku Miast i Gmin Morskich. Prof. Czerwionka zaleca również stałe monitorowanie sytuacji w Wiśle.

04.09.2020, 14:42
Prawo Morskie, Finanse Morskie, Ekonomia Morska

Premier: Rosyjscy dostawcy ropy popełnili błędy biznesowe i muszą za to odpowiedzieć

Jeśli chodzi o dostawy ropy rosyjskiej, to nie możemy dopuścić do tego, by nasze rafinerie, instalacje, wyposażenie ucierpiało na jakości - powiedział premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że dostawcy rosyjscy popełnili bardzo duże błędy biznesowo-operacyjne i muszą za to odpowiedzieć finansowo.

21.05.2019, 14:48
Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski

Ministerstwo Energii: Nie ma zagrożenia zakłóceń dostaw paliw na rynek krajowy

Nie ma zagrożenia zakłóceń dostaw paliw na rynek krajowy - zapewnia resort energii. We wtorek minister Krzysztof Tchórzewski wystąpił do ministra energetyki Rosji Aleksandra Novaka o pilne działania ws. jak najszybszego przywrócenia drożności systemu i dostaw czystej ropy rurociągiem "Przyjaźń".

21.05.2019, 12:34
Prawo Morskie, Finanse Morskie, Ekonomia Morska

UE: Tusk potępił użycie przez Rosję siły w Cieśninie Kerczeńskiej

Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk potępił w poniedziałek użycie przez Rosję siły w Cieśninie Kerczeńskiej, wzywając ten kraj do wydania ukraińskich marynarzy oraz statków. Zapewnił, że Europa pozostanie zjednoczona w poparciu dla Ukrainy.

27.11.2018, 04:30
Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski

Port Gdynia będzie monitorował poziom emisji pyłu węglowego

Zarząd Morskiego Portu Gdynia będzie monitorował poziom emisji pyłu węglowego powstającego w wyniku prowadzonych przeładunków. W różnych punktach portu już wkrótce pojawią się specjalistyczne czujniki. Umowę w tej sprawie podpisano w piątek.

07.08.2018, 23:17

Dziękujemy za wysłane grafiki.