APART_HOTEL_1100x200_gif_2024
nauta_2024
Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie

MŚ w klasie 49er - Staniul i Sztorch wciąż na trzeciej pozycji

Mikołaj Staniul i Jakub Sztorch wciąż plasują się w mistrzostwach świata w żeglarskiej olimpijskiej klasie 49er na trzeciej pozycji. Na Lanzarote siódmą lokatę utrzymali Łukasz Przybytek i Jacek Piasecki, a w klasie 49erFX Aleksandra Melzacka i Sandra Jankowiak są ósme.

08.03.2024, 19:55

Polscy żeglarze blisko olimpijskiej kwalifikacji MŚ w klasie 49er [wideo]

Aleksandra Melzacka i Kinga Łoboda w klasie 49erFX oraz Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński w klasie 49er awansowali na 10. miejsca rozgrywanych w Auckland żeglarskich mistrzostw świata. Regaty zakończą się w niedzielę, a Polacy są blisko uzyskania kwalifikacji na igrzyska.

07.12.2019, 13:43

Tokio: Trzecie lokaty Polaków w klasach 49er i RS:X w regatach przedolimpijskich (wideo)

Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński (AZS AWFiS Gdańsk) zajęli trzecie miejsce w klasie 49er w żeglarskich regatach przedolimpijskich w Enoshimie. Na najniższym stopniu podium w windsurfingowej klasie RS:X stanął także ich klubowy kolega Piotr Myszka.

21.08.2019, 10:29

Tokio: Komplet polskich deskarzy w wyścigu medalowym regat przedolimpijskich

Polscy żeglarze w komplecie wystąpią w środę w wyścigu medalowym w klasie RS:X regat przedolimpijskich w Enoshimie. Szansę na drugą lokatę ma Piotr Myszka (AZS AWFiS Gdańsk). W klasie 49er na podium powinni stanąć Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński (AZS AWFiS).

20.08.2019, 14:25

Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński zajęli 6. miejsce w ME w klasie 49er

Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński (49er) zajęli szóste miejsce (dziewiąte w klasyfikacji ogólnej) w otwartych mistrzostwach Europy klas 49er, 49erFX i Nacra 17, które w dniach 13-19 maja odbyły się w Weymouth w Wielkiej Brytanii.

20.05.2019, 12:49

ME w żeglarstwie: Szóste miejsce Przybytka i Kołodzińskiego w Weymouth

Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński zajęli w Weymouth szóste miejsce mistrzostw Europy w żeglarskiej klasie 49er. Zwyciężyli Brytyjczycy Dylan Fletcher i Stuart Bithell, przed rodakami Jamesem Petersem i Fynnem Sterrittem.

20.05.2019, 04:05

Dwie polskie załogi w złotych grupach ME klas 49er, 49erFX i Nacra 17

Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński (49er) oraz Aleksandra Melzacka i Kinga Łoboda (49erFX) awansowali do złotych grup po pierwszej fazie mistrzostw Europy klas 49er, 49erFX i Nacra 17, które od poniedziałku 13 maja odbywają się w Weymouth w Wielkiej Brytanii.

16.05.2019, 11:19

Dobre miejsca Polaków po wietrznym dniu na Pucharze Europy na Majorce

Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński (49er) oraz Piotr Kula (Finn) zajmują czwarte, a Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki (49er) oraz Aleksandra Melzacka i Kinga Łoboda (49erFX) dziewiąte miejsce po wyścigach w silnym wietrze podczas Pucharu Księżniczki Zofii w Palma de Mallorca.

05.04.2019, 04:03

Piotr Kula dziewiąty, sześcioro Polaków w pierwszej dziesiątce Pucharu Świata w Miami

Piotr Kula zajął dziewiąte miejsce w klasie Finn podczas żeglarskiego Pucharu Świata klas olimpijskich, który w dniach 29 stycznia-3 lutego odbył się w Miami. Dzień wcześniej drugie, czwarte oraz szóste miejsce w klasie RS:X zajęli kolejno Radosław Furmański, Paweł Tarnowski oraz Zofia Klepacka, a na dziesiątej pozycji w klasie 49erFX rywalizację ukończyły Aleksandra Melzacka i Kinga Łoboda.

04.02.2019, 09:06

Radosław Furmański zajął drugie miejsce w Pucharze Świata w Miami!

Dla naszych młodych dziewczyn jest to bardzo dobry wynik, tym bardziej, że w pokonanym polu zostawiły złote, a także brązowe medalistki zeszłorocznych mistrzostw Europy. Na piątku udział w regatach zakończyły siostry Madeleine i Nadia Zielińskie (AZS UWM Olsztyn), które uplasowały się na dwudziestej trzeciej pozycji. Rywalizację w tej flocie wygrały Brazylijki Martine Soffiatti Grael i Kahena Kunze, a na dwóch kolejnych pozycjach znalazły się wicemistrzynie olimpijskie z Rio de Janeiro, Nowozelandki Alexandra Maloney i Molly Meec

03.02.2019, 14:48