Polscy żeglarze na olimpiadzie [materiał aktualizowany]

W klasie 49erFX Polki na 14. pozycji po pierwszym dniu.

28.07.2024, 19:09

ME w klasie 49er – Malzacka i Jankowiak czwarte we Francji

Aleksandra Melzacka i Sandra Jankowiak zajęły w La Grande Motte we Francji czwarte miejsce w mistrzostwach Europy w żeglarskiej olimpijskiej klasie 49erFX. Na dziewiątej pozycji w klasie 49er zakończyli regaty Łukasz Przybytek i Jacek Piasecki.

12.05.2024, 18:50

ME w klasie 49er – dwie polskie kobiece załogi w wyścigu medalowym

Aleksandra Melzacka i Sandra Jankowiak oraz Gabriela Czapska i Hanna Rajchert popłyną w niedzielę w La Grande Motte we Francji w wyścigu medalowym mistrzostw Europy w żeglarskiej olimpijskiej klasie 49erFX. W klasie 49er mężczyzn czekają jeszcze dwa starty.

11.05.2024, 21:09

Paweł Tarnowski wygrywa regaty Pucharu Świata. Brąz Przybytka i Piaseckiego

Dużym sukces polskich żeglarzy w regatach Pucharu Świata o Puchar Księżniczki Zofii na Majorce. W windsurfingowej klasie iQFoil Paweł Tarnowski (Sopocki Klub Żeglarski) wywalczył złoty medal, zaś w klasie 49erFX brązowy medal zdobyli Łukasz Przybytek i Jacek Piasecki (AZS AWFiS Gdańsk). Na Majorce, w 10 konkurencjach olimpijskich rywalizowało ponad 1000 żeglarzy i żeglarek z 75 krajów.

06.04.2024, 21:48

Polacy mistrzami świata juniorów w olimpijskiej klasie 49er.

Wspaniały sukces odnieśli Mikołaj Staniul i Jakub Sztorch – żeglarze AZS AWFiS Gdańsk w znakomitym stylu zostali w Gdyni mistrzami świata juniorów w olimpijskiej klasie 49er. – To pierwszy medal mistrzostw świata zdobyty w tej klasie przez biało-czerwonych – podkreślił trener Dominik Buksak.

11.07.2021, 21:09