APART_HOTEL_1100x200_gif_2024
nauta_2024
Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie

Paryż/żeglarstwo - historyczne medale zawodników z Peru i Singapuru

Żeglarze 19 z 65 rywalizujących krajów zdobyli medale na olimpijskim akwenie w Marsylii. W tym gronie nie było Polaków. Najwięcej tytułów – po dwa – wywalczyli Holendrzy, Włosi i Austriacy. Pierwszy raz w historii igrzysk na podium stanęli zawodnicy z Peru i Singapuru.

11.08.2024, 15:16

Paryż/żeglarstwo - przebieg igrzysk olimpijskich 7 sierpnia

Matt Wearn został mistrzem olimpijskim w klasie ILCA 7. Tym samym niespełna 29-letni Australijczyk obronił wywalczony trzy lata temu na igrzyskach w Tokio tytuł. W gronie 43 rywalizujących w Marsylii żeglarzy Michał Krasodomski (AZS AWFiS Gdańsk) zajął 40. lokatę.

07.08.2024, 23:24

Żeglarstwo na olimpiadzie – triumf Holenderki Bouwmeester w klasie ILCA 6

Marit Bouwmeester została mistrzynią olimpijską w klasie ILCA 6. To czwarty, a drugi złoty, medal na igrzyskach 36-letniej Holenderki. W gronie 43 rywalizujących w Marsylii żeglarek Agata Barwińska (MOS SSW Iława) zajęła 15. lokatę.

07.08.2024, 15:09

Paryż/żeglarstwo: przebieg zawodów 6 sierpnia (AKTUALIZACJA)

Austriacy Lara Vadlau i Lukas Maehr są liderami przed zaplanowanym na środę w Marsylii ostatnim podwójnie punktowanym wyścigiem olimpijskich regat w klasie 470 z udziałem 10 czołowych załóg – tzw. medalowym. Polscy żeglarze w tej konkurencji i w katamaranach Nacra 17 nie startują.

06.08.2024, 22:11

Paryż/żeglarstwo – broniący tytułu Włosi prowadzą w klasie Nacra 17

Ruggero Tita i Caterina Banti nadal zdecydowanie prowadzą po trzech dniach olimpijskich regat w katamaranach Nacra 17. Broniący tytułu Włosi wygrali sześć z dziewięciu wyścigów. Polacy w tej konkurencji oraz w mieszanej klasie 470 nie startują. Żeglarze ścigają się w Marsylii.

05.08.2024, 20:19

Igrzyska Olimpijskie Paryż 2024 - żeglarstwo 3-4 sierpnia (AKTUALIZACJA)

Przebieg konkurencji żeglarskich z dnia 3-4 sierpnia podczas Igrzysk Olimpijskich Paryż 20024. Zawody odbywają się w Marsylii.

04.08.2024, 19:45

Igrzyska olimpijskie w Paryżu. Seria medalowa w klasie iQFoil przełożona na sobotę

Zaplanowane na piątek decydujące wyścigi żeglarskich regat olimpijskich w windsurfingowej klasie iQFoil z powodu zbyt słabego wiatru zostały przeniesione na sobotę. W ćwierćfinale serii medalowej w Marsylii popłyną Maja Dziarnowska i Paweł Tarnowski (oboje SKŻ Ergo Hestia Sopot).

03.08.2024, 10:03

Olimpiada w Paryżu. Buksak i Wierzbicki na piątym miejscu w klasie 49er

Dominik Buksak (AZS AWFiS Gdańsk) i Szymon Wierzbicki (OŚ AZS Poznań) zajęli piąte miejsce w olimpijskich regatach w Marsylii w żeglarskiej klasie 49er. Najlepsi w stawce 20 załóg okazali się Hiszpanie Diego Botin i Florian Trittel Paul.

02.08.2024, 20:38

Polscy żeglarze na olimpiadzie - wyścig medalowy w klasie 49er przełożony na piątek

Ostatni w rywalizacji olimpijskiej podwójnie punktowany wyścig, tzw. medalowy, z udziałem 10 czołowych załóg w żeglarskiej klasie 49er w Marsylii został przełożony na piątek. W czwartek był on dwa razy przerywany.

01.08.2024, 20:33

Polscy żeglarze na olimpiadzie - wtorek

Aleksandra Melzacka (YKP Gdynia) i Sandra Jankowiak (OŚ AZS Poznań) zajmują przedostatnie 19. miejsce po trzech dniach olimpijskich regat w klasie 49erFX. W tej konkurencji medaliści wyłonieni zostaną w czwartek. Żeglarze rywalizują w Marsylii.

30.07.2024, 19:59