• <
APART_HOTEL_1100x200_gif_2024
nauta_2024
Ekologia Morska, Ochrona Bałtyku, Rybołówstwo

Nurkowie zmapowali podwodne wysypisko śmieci u wybrzeży wyspy Andros. Ma 15,7 ha powierzchni

Nurkowie ochotnicy z organizacji Aegean Rebreath we współpracy z Greckim Centrum Badań Morskich zakończyli mapowanie podwodnego wysypiska śmierci, które odkryli w 2019 r. u wybrzeży wyspy Andros – poinformował dziennik „Kathimerini”.

09.08.2023, 21:50
Ekologia Morska, Ochrona Bałtyku, Rybołówstwo

Miasto przypomina, że "śmieci nad Wartą to wspólny problem" i apeluje o segregację odpadów

Co roku nad największą poznańską rzeką wypoczywają tysiące osób. Niestety nie wszyscy pamiętają o posprzątaniu po sobie i segregacji śmieci przed ich wyrzuceniem. Źle posegregowane odpady mogą zwiększać koszty utrzymania porządku nad Wartą, a także utrudniają ich recykling.

06.05.2023, 17:51
Ekologia Morska, Ochrona Bałtyku, Rybołówstwo

2 miliony kilogramów śmieci usunięte z wody! The Ocean Cleanup osiąga kamień milowy

Ekipa fundacji The Ocean Cleanup opublikowała wideopodsumowanie swoich imponujących dokonań z 2022 roku.

30.12.2022, 14:00
Ekologia Morska, Ochrona Bałtyku, Rybołówstwo

Motława oczyszczana ze śmieci [GALERIA]

Dziś od godziny 10.00 ekipa nurkowa z wykorzystaniem jednostki nawodnej Diver 2 prowadzi wydobycie odpadów komunalnych z dna rzeki Motławy na odcinku Długiego Pobrzeża, pomiędzy Zielonym Mostem a kładką obrotową.

21.12.2022, 16:55
Ekologia Morska, Ochrona Bałtyku, Rybołówstwo

Biopaliwo z plastikowych śmieci może napędzić… statki sprzątające oceany ze śmieci

Amerykańskiemu zespołowi naukowców udało się przekształcić plastik znajdujący się w wodach oceanów w biopaliwo, które rozwiązałoby problemy środowiskowe, ułatwiając pozyskiwanie energii ze śmieci na rzecz procesu oczyszczania oceanów. Biopaliwo można byłoby wykorzystać do napędzania jednostek zajmujących się zbieraniem śmieci z mórz i oceanów.

22.11.2021, 21:16
Ekologia Morska, Ochrona Bałtyku, Rybołówstwo

Kolejny morski kosz na śmieci na wybrzeżu – tym razem w Pucku

Fundacja MARE zainstalowała morski kosz na śmieci PortBin w Przystani Jachtowej w Pucku. To piąte takie urządzenie zainstalowane przez MARE i pierwsze w Pucku.

27.10.2021, 10:48
Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski

Morski kosz wyłowi śmieci z portu w Kołobrzegu

W ciągu ostatnich 70 lat plastik stał się nieodłącznym elementem naszej codzienności. Jest wykorzystywany do produkcji samochodów, komputerów, czy telefonów, w medycynie i w budownictwie - towarzyszy nam prawie we wszystkich dziedzinach życia. Polegamy na plastiku ze względu na niski koszt produkcji, wytrzymałość oraz wygodę. Jednak jego odporność na degradację, nieodpowiednia utylizacja i szerokie zastosowanie jako materiał jednorazowego użytku spowodowały, że coraz większa ilość plastiku dostaje się do środowiska naturalnego, w

25.10.2021, 14:35
Ekologia Morska, Ochrona Bałtyku, Rybołówstwo

Gdańsk ma nową, wodną śmieciarkę. Wyłowi śmieci z mariny

“Seabin” to innowacyjny kosz morski, którego zadaniem jest zbieranie pływających śmieci. Szacuje się, że to niepozorne urządzenie może wyłowić nawet 1,5 tony odpadów rocznie. Gdańsk, jako pierwsze i jedyne miasto w Polsce, pozyskało taki kosz w 2019 roku. W czwartek, 8 kwietnia 2021 roku, w Marinie Gdańsk na Szafarni zainstalowano drugiego Seabin’a. Został on podarowany przez Fundację Mare, która swoje działania skupia na ochronie ekosystemów morskich, w szczególności wód Morza Bałtyckiego.

10.04.2021, 20:53
Ekologia Morska, Ochrona Bałtyku, Rybołówstwo

Filipiny: Zużyte maseczki na dnie oceanu, tony medycznych śmieci zanieczyszczają rafy

Rozpowszechnione podczas pandemii koronawirusa jednorazowe środki ochrony, jak maseczki zanieczyszczają filipińskie wybrzeże. W szczycie epidemii sama aglomeracja Manili wytwarzała dodatkowe 280 ton odpadów medycznych dziennie - przypomina BBC.

10.03.2021, 14:26
Ekologia Morska, Ochrona Bałtyku, Rybołówstwo

Ocean Refresh stworzy buty z oceanicznych śmieci (wideo)

Ocean Refresh to pomysł Bernardo Pedroso. Startup zajmujący się zrównoważonym rozwojem powstał w 2019 roku, a jego celem jest zmniejszenie zanieczyszczenia plastikiem w naszych oceanach. Historia projektu rozpoczęła się od ekologicznych klapek, a najnowszym przedsięwzięciem są trampki stworzone z oceanicznych śmieci.

17.11.2020, 12:35

Dziękujemy za wysłane grafiki.